3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- مایکروسافت امروز از تازه ترین همکاری خود پیرامون هدست واقعیت افزوده ی هولولنز پرده برداشت. شرکت Lowe’s که فروشگاه های زنجیره ای دکوراسیون منزل دارد، هالولنز را به برخی از فروشگاه های منطقه ی سیاتل خود خواهد آورد و به خریداران اجازه خواهد داد با استفاده از فناوری هالوگرام به شخصی سازی آشپزخانه ی خود بپردازند. حال می توانیم بگوییم آزمایش هالولنز برای طراحی دکوراسیون هم انجام شد.

اسکات اریکسون، مدیر بخش هالولنز شرکت مایکروسافت، در مطلبی نوشت: لوییز برای نشان دادن طرح های متنوع خود برای طراحی اجزای مختلف آشپزخانه در حال استفاده از هالولنز به شکلی تعاملی است که از لحاظ بصری غنای بالایی دارد. مشتریان این شرکت قادر خواهند بود نمای هالوگرافیک یک آشپزخانه ی کاملاً جدید را تجربه کنند، بلافاصله طرح ها و گزینه های مختلف را تغییر دهند و به راحتی طراحی خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

به نوشته ی اریکسون، بعد از اجرای آزمایشی این طرح در سیاتل، فروشگاه های لوییز در رالای، در ایالت کارولینای شمالی نیز به هالولنز مجهز خواهند شد.

این همکاری از آن جهت جالب توجه است که به مردم عادی اجازه خواهد داد هالولنز را امتحان کنند. مایکروسافت پیش از این از همکاری خود با دانشگاه Case Western Reserve و کلینیک کلیولند برای کمک به یادگیری دانشجویان پرده برداشته بود. این شرکت به فضانوردان ناسا نیز اجازه ی دسترسی به هالولنز را داده است. مایکروسافت با شرکت Autodesk نیز پیرامون طراحی محصول سه بعدی در حال همکاری است، که می تواند هالولنز را به ابزاری برای طراحان صنعتی تبدیل کند. اما در فروشگاه های لوییز، “هر کسی” قادر خواهد بود با آن کار کند.

این می تواند مثال خوبی باشد از تناسب واقعیت افزوده با فروشگاه های خرده فروشی. واقعیت مجازی بر خلاف واقعیت افزوده، شما را از محیطی که در آن قرار دارید به کلی جدا می کند. اما فناوری واقعیت افزوده مثل کاری که هالولنز انجام می دهد، به افراد اجازه خواهد داد به آنچه که اطراف خود می بینند چیزهایی اضافه کنند. این فناوری در تغییر دکوراسیون منزل نیز می تواند مفید واقع شود.

اریکسون در مطلب خود نوشته است: فناوری هالوگرام می تواند به شما امکان دهد بدون دستکاری فیزیکی در فضای منزل خود، دکوراسیون تازه را روی آن ببینید. با این فناوری می توانید طرح جدید آشپزخانه ی خود را در همان فضای قبلی مشاهده کنید، یا گزینه های مختلف را برای تغییر دکوراسیون کامل اتاق پذیرایی تان مد نظر قرار دهید؛ بدون اینکه حتی پایتان را از منزل بیرون گذاشته باشید.

منبع: venturebeat

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here