3dbaz.com

تری دی باز(3Dbaz)- دنیای عجیبی ست. هر روز خبرهای جالب و متنوعی از حوزه ی فناوری می شنویم. مثلا یکی از آن ها این است که آیا اپل هم به فکر تولید پرینتر سه بعدی ست یا خیر.  اپل از زمان عرضه پرینتر LaserWriter 8500 در سال 1997 تاکنون هیچ پرینتری عرضه نکرده است اما پتنت جدیدی که امروز منتشر شد نشان می دهد که اپل کار روی یک ابزار جدید را شروع کرده، پرینتری 3 بعدی با قابلیت رنگ آمیزی.

این پرینتر جدید نه تنها قادر است اشیاء سه بعدی را پرینت بگیرد، بلکه قادر است این کار را در چندین رنگ انجام دهد. اختراع جدید مهندسان کوپرتینویی احتمالا با پرینترهای سه بعدی عادی اندکی متفاوت باشد. یک سر پرینتر شروع به چاپ خواهد کرد و سر دیگر همزمان وظیفه رنگ آمیزی را به عهده خواهد داشت.

مشخص نیست که اپل آیا چنین دستگاهی را عرضه خواهد کرد یا خیر اما جالب است بدانید که این شرکت پس از بازگشت استیو جابز، هیچگاه دست به تولید و توسعه چنین محصولاتی نزده است.

با این حال، در دهه 80 میلادی، اپل یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان پرینتر بوده و با ارائه LaserWriter در سال 1985، تقاضای کاربران عمومی به اوج رسید. اپل با LaserWriter، جزو اولین تولیدکنندگانی بود که پرینترهایی برای استفاده کاربران معمولی می ساختند. با این پتنت آیا اپل قصد دارد پرینترهای سه بعدی را به خانه های مان آورد؟

منبع: USPTO

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here