3dbaz.com

تری دی باز(3dbaz)- تلاش برای اینکه یک دستکش بتواند نقش جوی استیک را برای بازی باز بازی کند، واقعا وجود داشته است. آخرین باری که کنسول سازها سعی کردند تا از دستکش به عنوان کنترلر بازی استفاده کنند، به یکی-دو دهه قبل باز می گردد. زمانی که نینتندو تلاش کرد تا با چنین ابزاری، راهی جدید برای بازی کردن پدید آورد، اما در نهایت شکست خورد.

با این حال، زمانی که نینتندو تلاش کرد تا واقعیت مجازی را فراگیر کند هم شکست مفتضحانه ای را متحمل شد و حالا سونی و چند شرکت دیگر، آماده اند تا این بازار را به شکلی حقیقی گسترش دهند. دستکش مخصوص برای استفاده از واقعیت مجازی یکی از همین راه ها به حساب می آید.

3dbaz.com 3dbaz.com 3dbaz.com

اخیرا، بخش سرگرمی های کامپیوتری سونی پتنتی در USPTO یا دفتر درج اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت کرده که چنین فرضیه ای را بسیار قدرت می بخشد. در حقیقت، کاربران پلی استیشن وی آر برای استفاده بهتر از پلتفرم جدید خود باید از Move، کنترلرهای حرکتی نسل پیش استفاده کنند و سونی برای هدست واقعیت مجازی اش، همانند آکیلس و اچ تی سی، کنترلر جدیدی نساخته.

حداقل شاید تا کنون نساخته باشد. این پتنت ها به دستکشی اشاره دارند که می تواند فعالیت های متعددی را برای کاربر به انجام برساند و آن ها را به فرامینی تبدیل کند و به درون بازی بفرستد. برای مثال می توانید قدرت های جادویی کاراکتر بازی را داشته باشید یا شمشیر به دست گرفته و دشمنان را تک تک از پای در آورید. تمامی این کارها به استفاده از دستکش جدید ممکن است. جالب اینجاست که گویا نمایشگری هم برای آن درس نظر گرفته شده.

منبع: Gamespot

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here