conetree-1024x655

تری دی باز (3Dbaz) – همان طور که همه ی دوستداران طراحی سه بعدی در جریان هستند ، امروزه از نرم افزار های زیادی نظیر 3ds Max ، Maya ، AutoCAD و … برای ساخت و طراحی اشیای سه بعدی در فضای کامپیوتری استفاده می شود .
اخیرا آزمایشگاهی تحقیقاتی در ایالت کارولاین شمالی ایالات متحده به نام Human Media Lab ، موفق به طراحی روشی شده که می توان با آن در آینده طرح های سه بعدی پیشرفته را در محیط واقعی و فیزیکی به وجود آورد . در این روش از سه نوع دستگاه پرنده ی معلق در فضای محیط (Bitdrone) استفاده شده است که اولین نوع آن Pixeldrone ها بوده که که با جاگیری مناسب در محیط ، فضا و چهارچوب کاری جهت طراحی را مشخص می کنند ، نوع بعدی این بیترون ها Displaydrone بوده که یک دستگاه اندرویدی مجهز به وب کم می باشد و میتواند جهت مشورت و بررسی مدل آن را با دیگر طراحان در میان بگذارد و سومین و اساسی ترین آن ها Shapedrone ها بوده که فعلا در حال حاضر می توانند اجسامی مربعی و مکعبی در فضای سه بعدی طراحی کنند و شخص طراح با حرکت دادن ، چرخاندن و تغییر فاصله ی آن ها می تواند طرح مورد نظر خود را بسازد . این طرح در انتها وارد یک نرم افزار سه بعدی شده و در فضای کامپیوتری به اصطلاح رندر (Render) می شود .

1446569210848-1002x1024

گفته می شود این روش نوین فاصله ی زیادی تا اجرایی شدن در محیط عمل داشته و در آینده ای دور به سبکی مدرن جهت طراحی سه بعدی تبدیل خواهد شد . تری دی باز شما را به مشاهده ی ویدیوی بسیار جذاب زیر دعوت کرده تا با جزئیات کار این روش بیشتر آشنا شوید .

.                              

جهت اطلاع از آخرین اخبار و دستاورد های عرصه ی سه بعدی با تری دی باز همراه باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here