3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- همانطور که مستحضرید، اکثر مطالبی که امروزه در خصوص چاپ سه بعدی منتشر می شود، در خصوص میزان فواید و کارهایی که می شود با آن آسان تر و بهتر انجام داد، متمرکز شده است. اما باید بدانیم ما گاهی اوقات از خطرات و مشکلاتی که هر نوع پروسه ی جدیدی که متولد می شود و با خود می آورد غافل می شویم. حال اما، یک تحقیق صورت گرفته، نشان می دهد که چاپ سه بعدی می تواند درها را به سطح جدیدی از نابودی صنعتی در مقیاسی برساند که ما تا بحال حتی نمونه آن را هم ندیده بودیم.

اخباری که منتشر شده مقداری احساسی بنظر می رسند به طوری که انگار برای سیستم های امنیتی در بحث فروش مشکل پیش خواهد آمد. در اینجا باید ذکر کنیم اگر در این زمینه علاقه مند به مطالعه هستید، باید برای کسب اطلاعات بیشتر کمی دست به جیب شده و مقاله ی مربوطه را بخرید.

3dbaz.com

برگردیم به بحث خودمان: امنیت، مشکلی فراگیرتر در حوزه ی تولیدات افزوده ای می شود

پروفسور NYU به نام Nikhil Gupta، نویسنده ی ارشد مقاله ی یاد شده، مدعی شده که می توان زودتر از وقوع مشکلات تولیدی و قانونی به این بحث وارد شد. چرا که در هر چالشی پیشگیری کماکان بهترین راهکار است.

Gupta همچنین یادآور می شود که هکرها هم می توانند به اهداف خود از طریق تغییر مشخصات محصول در طی چاپ برسند. در طی این فرآیند حدس زده می شود که قدرت محصول به میزان 25% کاهش یابد. پیدا کردن و رفع این نوع از تغییر مشخصات استثناً بسیار دشوار می باشد.

فناوری نوین، راهکار نوین می طلبد

وقتی که یک خط تولید سنتی به مشکل می خورد، هر بخش از این پروسه مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد. سپس این فرآیند آنقدر تکرار می شود تا مشکل حل شود.

چاپ سه بعدی متفاوت است. هیچ ابزاری وجود ندارد، در واقع، هر باری که محصول تولید می شود، پروسه ای متفاوت را تجربه می کند. بنابراین از نظر فنی، یک هکر می تواند به چاپگر سه بعدی دست پیدا کرده و یک رخنه را طراحی کند. این رخنه طوری خواهد که تنها شما زمانی متوجه وجودش می شوید که به عنوان مثال، ترمز ماشین ها درست کار نکند، قطعه ای از هواپیما از کار بیفتد یا یک ابزار جراحی حیاتی، عملکردش مختل شود. نتیجه: وقوع یک فاجعه.

تا به امروز تقریبا هر پرینتری که با آن کار کردیم، بر مبنای وب بوده و در تئوری اینترنت اشیا، تمام ابزارهای متصل به اینترنت پتانسیل در دست گرفته شدن و نفوذ دارند.

شما در این خصوص چه فکری می کنید؟ ایده های خود را با ما در میان بگذارید…

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here