رزین, جدید, Dental, دندانسازی, دندانپزشکی, اسکن, چاپ, سه_بعدی,
از این پس Formlabs با دو نوع رزین جدید در لابراتوار های دندان‌سازی به چاپ سه بعدی خواهد پرداخت

تری دی باز (3Dbaz) – Formlabs، شرکت آمریکایی اهل ماساچوست، خبر از ساخت دو رزین مصرفی جدید می دهد که باعث پیشرفت چاپ سه بعدی در صنعت دندانسازی خواهد شد. علاوه بر این Formlabs، سازنده پرینتر های سه بعدی SLA، از همکاری جدید خود با 3Shape، شرکت فعال در زمینه ی اسکن و نرم افزار های سه بعدی مخصوص حوزه دندان پزشکی، صحبت می کند.

بر طبق این شنیده ها Formlabs قصد دارد تا کاربرد اسکن و چاپ سه بعدی را در صنعت دندانپزشکی بیش از پیش گسترش دهد. دو رزین جدید یاد شده توسط پرینتر سه بعدی Form 2 قابل استفاده خواهند بود و هفته‌ی آینده در همایش بزرگ و بین المللی دندان پزشکی (IDS) در Cologne رونمایی خواهند شد.

این دو مدل رزین تحت عنوان های Dental Model و Dental LT Clear شناخته می شوند. Dental Model رزینی به رنگ گچ است که برای ساخت Bridge ها و Crown ها (تاج دندان) در لابراتوار های دندانسازی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. یکی از ویژگی های برجسته این رزین آن است که با Die های جداشدنی قابلیت اجرای تکنیک های دندانسازی را بر روی هر دندانی میسر خواهد نمود. تصویر زیر گویای کیفیت و شکل رزین چاپ شده‌ی Dental Model می باشد.

رزین, جدید, Dental, دندانسازی, دندانپزشکی, اسکن, چاپ, سه_بعدی,
رزین جدید Dental Model ساخته شده توسط Formlabs

دیگر رزین معرفی شده Dental LT Clear نام داشته که با سازگاری زیستی (Biocompatibility) به چاپ سه بعدی نگهدارنده ها در حوزه ارتودنسی کمک خواهد کرد. نمونه چاپ شده توسط این ماده مصرفی جدید در تصویر زیر نشان داده شده است.

رزین, جدید, Dental, دندانسازی, دندانپزشکی, اسکن, چاپ, سه_بعدی,
رزین جدید و شفاف Dental LT Clear ساخته شده توسط Formlabs

همکاری با 3Shape

حقیقتا همکاری Formlabs با 3Shape در راستای یکپارچه سازی راهکار های دندانسازی در حوزه دندان پزشکی دیجیتال اتفاق افتاده و Formlabs با انجام این کار، ساده سازی فرآیند های اسکن و چاپ سه بعدی در این حوزه را هدف گرفته است. در واقع اسکنر سه بعدی 3Shape باعث شده تا کاربرد های رزین های جدید Formlabs بیش از پیش نمایان شده و اکثریت کاربران و پزشکان در دو بخش اسکن و چاپ بدون داشتن هیچ دغدغه ای، به کیفیت برتر دست یابند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار چاپ و اسکن سه بعدی با تری دی باز همراه باشید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here