استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا
استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا

استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا

یک نهاد مستقل و نیمه دولتی انگلیسی به نام AM UK از استراتژی ساخت افزودنی جدید خود رونمایی کرد. در این سند بیش از 44 صفحه برای هم افزایی صنعت، دانشگاه، دولت و بنگاه‌های مالی برنامه ریزی شده و اطمینان حاصل شده که بریتانیا به  عنوان کشوری صاحب نام در این حوزه مطرح خواهد شد.

با مشارکت بیش از 100 متخصص حوزه چاپ سه بعدی، این پرونده دیدگاه‌هایی اساسی برای پیش بینی موانع پیش رو برای دیجیتالیزه کردن صنعت ارائه می‌دهد. همچنین راه هایی برای اطمینان از اینکه ساخت ارزش بالا به حال خود رها نشود نیز ترسیم شده است.

در این پرونده اشاره شده که بریتانیا “تجربه ساخت افزودنی در کلاس جهانی در زمینه‌های تحقیق، طراحی و تخصص‌های ساخت داراست.” با این حال “چندین کمپانی بریتانیایی بخصوص در زمینه‌ی SME از این پتانسیل ناآگاه بوده، و از منابع یا علم کافی برای بکارگیری ساخت افزودنی به عنوان هسته و بخشی یکپارچه از جعبه ابزار تولید بی بهره هستند. “

بنا به اظهارات نگارندگان پرونده استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا، چنین کمبودهایی ممکن است به فرسایش بخش ساخت ارزش بالای  کشور(HVM) منجر شود.

دکتر Paul Unwin، رئیس AM UK می گوید: “این استراتژی بر محوریت ارتباطات شکل گرفته که به همین خاطر ساخت افزودنی وارد ماجرا شده تا به خوبی خود را اثبات، تفاوتی عظیم ایجاد کرده و در نهایت ماندگار شود.”

با توجه به پیشروی ما به سوی BREXIT، ساخت افزودنی می تواند تغییری عظیم در بریتانیا ایجاد کرده و ما هم به همین ترتیب خواهیم توانست برنامه های تمرینی و تحصیلی لازم جهت تربیت مهندسین ساخت افزودنی آینده را طراحی و تدوین کنیم.

ادامه دارد…

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here