3dbaz.com
استفاد از استخوان چاپ شده برای آموزش پزشکان توسط Sonoma Orthopedics

تری دی باز(3DBaz)- با بهره گیری از تجهیزات چاپ سه بعدی کمپانی Stratasys، نهاد Sonoma Orthopedics Products Inc در حال توسعه ی تکنیک هایی برای بکارگیری دستگاه های داخلی در ترمیم شکستگی های مچ پا، مچ دست و ترقوه می باشد. قبل از این تصور می شد این استخوان ها برای چنین عملیاتی بیش از حد کوچک هستند.

وقتی بیماران با شکستگی های ترقوه یا مچ پا به پزشکان جهت ترمیم مراجعه می کنند، این پزشک ها معمولا در این شرایط به روش تثبیت صفحه ای روی می آورند که طی آن یک برش بزرگ بر روی استخوان های آسیب دیده ایجاد و قطعات فلزی را بر نمای خارجی اش وصل می کنند. در نتیجه این سازه های بدنی و خارجی محکم در کنار هم قرار می گیرند تا بیمار بهبود یابد. استخوان های بزرگ تر مثل استخوان ران یا ساق پا را می توان با تکنیکی متفاوت ترمیم کرد، چیزی که به نام تثبیت داخلی در این زمینه معروف است. در این روش یک پین داخل کاریز مغزی استخوان جای داده می شود. این روش که غیرتهاجمی تر و  بادقت تر بوده و  سخت افزار کمتری هم می طلبد، در کل روش سودمندتری از درمان است، اما جراحان به طور عادی و مرسوم از بکارگیری آن در استخوان های کوچک طفره می روند.

3dbaz.com
استفاد از استخوان چاپ شده برای آموزش پزشکان توسط Sonoma Orthopedics
3dbaz.com
استفاد از استخوان چاپ شده برای آموزش پزشکان توسط Sonoma Orthopedics

در حالی که پزشکان از اعمال این جراحی سرباز می زنند، روشی توسط Sonoma Orthopedics توسعه داده شده که می تواند معادلات را برهم بزند. تکنیک پینی این نهاد از پنجه های تثبیتی استفاده می کند که در داخل استخوان و انتهای پین و محل پیچ ها قرار دارد. این موجب می شود شکستگی به خوبی جهت داده شده و به خوبی در جای خودش قرار بگیرد. بخش مرموز این کار در قسمت پیشروی سریع است که مربوط به استفاده ی استخوان های چاپ شده بصورت سه بعدی ست. این استخوان ها با استفاده از تجهیزات فناوری تولیدات افزوده ای ابرکمپانی Stratasys ساخته شده است.

منبع: 3Ders

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here