افزایش, استحکام, سازه های, پرینت شده, روش, FDM, جدید,
افزایش استحکام در سازه های پرینت شده به روش FDM، به زودی

تری دی باز (3DBAZ) – همیشه یکی از اساسی ترین مسائل در پرینت سه بعدی FDM، استحکام و قابل استفاده بودن قطعات چاپ شده است. امروزه بسیاری از ما از فیلامنت های PLA و ABS استفاده می کنیم. این مواد مصرفی، دارای استحکام مشخصی هستند. تا به امروز تحقیقات گسترده ای شکل گرفته تا دانشمندان بتوانند مقاومت سازه های چاپ شده به روش FDM را بالا ببرند و به نظر می رسد که امروز همان موقعیست که آنها به نتایج مطلوب نزدیک تر شده اند.

تحقیقات دانشگاه A&M در تگزاس ایالات متحده که با مشارکت کمپانی Essentium Materials همراه شده، نشان می دهد که چگونه می تواند به کمک فرآیند جوش الکتریک و نانوتیوب های کربن مقاومت سازه های پرینت شده را افزایش داد. هدف از این تحقیقات افزایش مقاومت سازه های چاپ شده در راستای محور Z است. این یعنی می توان با این روش به قطعات چاپ شده ای  دست یافت که استحکام آنها در مقایسه با همان قطعات تولید شده از طریق تزریق پلاستیک برابری می کند.

این روش جدید FlashFuse نام دارد. در این روش افزونه ای به نام FlashBox به پرینتر سه بعدی اضافه شده و این دستگاه جوش الکتریکی با نام FlashFuse را پیاده سازی خواهد نمود. در این تحقیقات از پرینتر سه بعدی Stacker 500 و فیلامنت تزریقی به همراه نانوتیوب های کربن (CNTs) استفاده شده است. همچنین در این قسمت، بهره گیری از اشعه مایکروویو در پیوستن محکم تر لایه های پرینت شده به یکدیگر تاثیرگذار خواهد بود.

افزایش, استحکام, سازه های, پرینت شده, روش, FDM, جدید,
افزایش استحکام در سازه های پرینت شده به روش FDM، به زودی

فیلامنت ترموپلاستیک، توسط یک پوشش جوهری از نانوتیوب کربن احاطه خواهد شد. پس از خشک شدن آن، مواد در حالتی چاپ شده که بخش خارجی از آن نسبت به فرکانس رادیویی حساس خواهد بود. بر همین اساس سازه پرینت شده را به مدت 60 ثانیه در معرض امواج 160 درجه ای الکترومغناطیس قرار می دهند. نتیجه جالب خواهد بود. لایه ها به صورت بسیار محکم بر روی هم جوش خورده و در نهایت مقاوت قطعه در راستای Z به حد قابل توجهی بالا می رود.

افزایش, استحکام, سازه های, پرینت شده, روش, FDM, جدید,
افزایش استحکام در سازه های پرینت شده به روش FDM، به زودی
این پیشرفت های روزانه در صنعت چاپ سه بعدی باعث می شود تا سرمایه گذاران با نگاهی عمیق تر به این مباحث فکر کرده و راحت تر از قبل انقلاب صنعتی پیش رو را تصور کنند. همچنین محققان داخلی با مشاهده چنین ابتکاراتی به تاثیر چشم گیر تحقیق و توسعه و پشتکار فراوان در صنایع نوپا پی خواهند برد.
با ما همراه باشید.
منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here