تشریح استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا AM UK
تشریح استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا AM UK

تشریح اهداف استراتژی

در مطلب قبل با محتوای کلی استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا (AM UK) آشنا شدیم. حال در این مطلب قصد داریم مفاد این برنامه را بصورت خلاصه بررسی کنیم.

تولید با ارزش بالا

در بریتانیا، پیش بینی شده که تولید ارزش بالا تا سال 2025 می‌تواند گردش مالی 3.5 میلیارد پوند در سال ایجاد کند. این ارزش افزوده ناخالص(GVA) می‌تواند 60 هزار شغل ایجاد و پشتیبانی کند. در مقام مقایسه، این گزارش استناد کرده که در سال 2015، این رقم به حد 235 میلیون پوند بود که کمتر از 5000 شغل ایجاد کرده است. هرچقدر صنعت تولید در بریتانیا بیشتر شود رقم اشتغال پذیری به 2.6 میلیون نفر و ارزش افزوده ناخالص 168 میلیارد پوندی ایجاد کند.

تشریح استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا AM UK
تشریح استراتژی ملی ساخت افزودنی بریتانیا AM UK

این استراتژی پکیج کاملی از پیشنهادها که توسط کارگروه ها توسعه داده شده و برای مقاصد مخصوصی طراحی شده را ارائه می‌دهد. بخش های متمرکز به 3 گروه تقسیم شده است.

گروه تکنولوژی بر زنجیره‌ی کامل و گسترده‌ی ساخت افزودنی متمرکز می‌شود – که این فرآیند از شناخت مصالح خام تا تایید قطعات نهایی را در بر می‌گیرد. دامنه‌ی مهارت‌ها و آموزش شامل کارآموزی، مفاد درسی بر-خط، بازمهار برنامه‌ها و تحصیلات تکمیلی می‌شود. آخرین بخش اصلی، پشتیبانی تجارت و توسعه‌ی زنجیره‌ی تامین است. نمونه هایی از ضمانت‌های عظیم برای سرمایه‌گذاری در ماشین کاری و توسعه‌ی پلتفرم اشتراک دانش نیز در آن گنجانده شده است.

در این گروه‌ها، موانع، ضعف بازار و دشواری‌هایی که “تجاری سازی سریع و کامل” ساخت افزودنی را در بریتانیا عقب نگه می‌دارند، شناسایی شده‌اند. این استراتژی همچنین نیازهای عمومی بودجه گذاری شناسایی می‌کند. این بودجه عدد 225 میلیون پوند را در 5 سال آینده تعیین کرده است.

چشم انداز بحث ما

چشم انداز بحث ما برای “پیش بردن بریتانیا بسمت خط مقدم ساخت افزودنی تجاری” پیش بینی شده است. این چشم انداز با 10 هدف مشخص پشتیبانی می شود:

  1. تکنولوژی شناسایی شده و موانع بازار که تجاری سازی سریع، رقابتی کردن و تولید محوری که تمام زنجیره تامین ساخت افزودنی را مختل  می‌کند، هدف گرفته شده است.
  2. برنامه‌های تحصیلی و تمرینی لازم جهت ارائه به مهندسین ساخت افزودنی برای امروز و آینده تعبیه و اجرا شود.
  3. کمک به صنعت برای بهره برداری از دریافت مزیت رقابتی بوسیله‌ی استفاده از ساخت افزودنی برای پروتوتایپ ها، ابزارآلات و قطعات نهایی مصرف کننده.
  4. توسعه تکنیک‌های ساخت افزودنی، مصالح، پروسه‌های بازبینی و استاندارد برای استحصال نتایج عالی در مقیاس کیفی عالی صنعتی.
  5. ارائه‌ی زیرساخت لازم برای صنعت جهت دستیابی به سود تجاری از ساخت افزودنی
  6. تعبیه ویترینی برای ساخت افزودنی که چگونگی کارایی عالی آن را نشان دهد. این فرآیند به میزان لازم توسط پشتیبانی محلی ساپورت می‌شود.
  7. توسعه‌ی شبکه‌ی قدرتمند متخصصین افزودنی در بریتانیا و پشتیبانی از انتقال دانش.
  8. کمک به صنعت جهت دستیابی به بودجه عمومی و ضمانت ها.
  9. ادامه عهده دارشدن تحلیل بازار هدف جهت شناسایی فرصت ها، موانع و تاثیرات.
  10. جذب سرمایه، ترفیع منابع خصوصی و عمومی جهت دنبال کردن فرصت های ناشی از تحقیق و نوآوری

 

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here