گوگل، مشتری بزرگ Desktop Metal برای Studio System و Production System
گوگل، مشتری بزرگ Desktop Metal برای Studio System و Production System

در ماه آوریل بود که Desktop Metal از سامانه‌های پرینتر سه بعدی تحسین برانگیز خود به نام Desktop Metal Studio System و Desktop Metal Production System رونمایی کرد. این کمپانی تازه تاسیس و واقع در Boston-area میزان شگفت انگیزی از تمایل و سرمایه را در همان ابتدای کارش جذب کرد. جالب اینجا بود که این تمایل حتی قبل از اینکه یک پروتوتایپ برای ارائه داشته باشند، وجود داشت. سرمایه گذاران بشدت هوای این کمپانی را داشتند، و جوابشان را هم گرفتند. چرا که دسکتاپ متال با Studio System و Production System همه را به تشویق ایستاده دعوت کرد. نمایش آنها در Rapid در ماه می و در آنسوی آبها در TCT Show و در Formnext پاییز نیز باعث رشد فروش آنها در ابعاد جهانی شد.

دستگاه Studio System یک سیستم پرینت سه بعدی فلزی است که برای استفاده اداری طراحی شده. طبق ادعای Desktop Metal، در این فرم فاکتور، این دستگاه اولین در نوع خودش است. این دستگاه از یک تکنولوژی جدید پرینت سه بعدی به نام Bound Metal Deposition یا BMD بهره می‌برد که شامل اکستروژن(extrusion) میله‌های فلزی متصل است. بدین ترتیب هزینه‌ها تا 10 برابر ارزان‌تر از دیگر متدهای چاپ سه بعدی فلزی خواهد شد. سیستم کامل نیز شامل یک پرینتر سه بعدی، یک debinder و یک کوره‌ی پخت(sintering) است که می‌توان آن را در یک دفتر اداری یا یک مغازه جای داد.

بارگیری سیستم های پرینتِ سه بعدی desktop metal
بارگیری سیستم های پرینتِ سه بعدی desktop metal

Desktop Metal انتظار دارد مشتریان بتوانند کارهای خارق العاده‌ای با این سیستم انجام دهند. همچنین آنها به زودی از این نتایج باخبر خواهند شد چرا که ارسال دستگاه‌ها به اولین مشتریانشان در خلال برنامه‌ی Pioneer Program در حال انجام است. اولین مشتری بزرگ یا pioneer که از این سیستم چاپ سه بعدی بهره خواهد برد، گروه محصولات و تکنولوژی پیشرفته‌ی گوگل یا ATAP Group است.

دیگر مشتریان Pioneer Program شامل نهادهای زیر هستند:

  • US Navy’s Naval Surface Warfare Center Dahlgren Division
  • Built-Rite Tool & Die
  • The Technology House
  • Medtronic
  • Lumenium LLC

هر یک از مشتریان Studio System در طی ماه‌های آینده دستگاهشان را دریافت می‌کنند. سایر مشتریانی که این سیستم را رزرو کردند نیز در اوایل سال 2018 میلادی، سفارش خود را تحویل می‌گیرند. بیش از 30 همکار فروش آمریکایی نیز از این سیستم بهره مند خواهند شد تا نمایش محصول و ساخت قطعات محک(Benchmark) را آغاز کنند.

سال 2018 برای این شرکت سالی سخت برای ترویج حداکثری کاربران جهت استفاده از Studio System خواهد بود. در نیمه اول سال پیش رو، آنها فقط بر روی Studio System تمرکز خواهند کرد. اما با شروع نیمه دوم سال، باید شاهد رونمایی‌های بیشتر از Production System باشیم.

منبع: 3DP

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here