3Dbaz.com

نیو بالانس اولین کفش مخصوص دویدن ساخته شده توسط چاپ سه بعدی را را رونمایی و عرضه کرد. هدف آنها از ساخت این محصول رسیدن کاربر به میزان بالای عملکرد هنگام دویدن با کفشی ست که از کفی میانی برخوردار است که با فناوری چاپ سه بعدی تولید شده است.

اگر شما برنامه ای برای حضور در همایش CES 2016 را دارید، این کفش های جدید به نمایش درخواهند آمد و توسط کارمندان 3D Systems که در قسمت نمایش الکترونیک مشتریان مشغول به خدمات رسانی اند پوشیده خواهد شد!

شان مورفی(Sean Murphy) مدیر ارشد بخش مهندسی و اختراع در مورد طراحی انقلابی این کفش دویدن می گوید:

این پروژه نمایانگر یک همکاری فنی بی سابفه در صنعت پوشش پاست. برای رسیدن به این سطح از عملکرد با یک سازه ی سه بعدی، ما متخصصان در ورزش دو و بیومکانیک به همراه رهبران مهندسی پلاستیک، توسعه مصالح و طراحی نسلی را متحد ساختیم. اینها نوعی از همکاری ست که طراحی و تولید پوشش پا را در آینده به پیش خواهند برد.

طراحی اخیر کفی میانی سه بعدی بر اساس داده های فشار زیرپایی از تکانه های پاشنه ای با زیرسازی بیشتر عناصر در مناطقی که بالاتر از میزان فشار میانگین را دارند، می باشد. این داده ها برای فرمول طراحی، دنباله روی راه طراحان نیوبالانس است که در ساخت کلکسیون Fresh Foam که برنده ی جایزه در بخش خود شده بود، بکار گرفته شده اند.

برای تولید کفی میانی، نیو بالانس از روش رسوب انتخابی لیزی(SLS)؛ پروسه ای که در آن مصالح پودری را به برش های مقطعی جامد لایه به لایه که بوسیله ی لیزر انجام می شود، استفاده می کند. پودر DuraForm® Flex TPU به قطعات ساخته شده ترکیبی بی سابقه از قدرت و انعطاف که برای عملکرد کفش های دویدنی مناسب است را ارئه می دهد.

3Dbaz.com

نسخه های تولید محدود(Limited Edition) این کفش سه بعدی نیوبالانس ابتدا در بوستون در ماه آپریل سال آینده عرضه می شود و سپس در فروشگاه های منتخب نیوبالانس در سراسر جهان این عرضه آغاز می شود، اپرچه هیچ اطلاعاتی مثل قیمت آن هنوز منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here