3dbaz.com

تری دی باز(3Dbaz)- یکی از تحقیقاتی ترین مراکز دنیا، ناسا ست که وظیفه ی رصد تمامی اتفاقات و اکتشافات دنیای بی کران را بر عهده دارد. حالا این مرکز به کارمندانش وسیله ای بسیار جذاب تر و صد البته کاربردی تر اهدا می کند. نام این وسیله هالولنز است که توسط ابرکمپانی نرم افزاری جهان؛ مایکروسافت توسعه داده شده است. حال فضانوردان این وسیله را تست می کنند تا بتوانند از آن به بهترین شکل ممکن در امور خود بهره بگیرند.

هدست واقعیت افزوده مورد بحث که بخشی از پروژه آزمایشی Sidekick است، به فضانوردان کمک می کند تا بدون نیاز به مطالعه و رجوع به دستورالعمل های طولانی فعالیت های مورد نیاز خود را به انجام برسانند. به موجب این پروژه، افراد قادر خواهند بود از راه دور تجهیزات فضائی را کنترل نموده و اجسام را در قالب هالوگرام مورد بررسی قرار دهند.

به لطف هدست هالولنز، یک نفر از روی زمین می تواند با استفاده از اسکایپ علاوه بر ارائه دستورات صوتی در طول تعمیرات، پیشنهادهای تصویری نیز داشته باشد و نظراتش را ترسیم نماید.

آنها همچنین تصاویر متحرک از عناصر واقعی نیز در اختیار خواهند داشت تا مراحل تکمیل کارهایی که چندان آشکار نیستند را ببینند.

هنوز تا زمانی که هالولنز به استانداردی برای استفاده در فضا تبدیل گردد، راه زیادی مانده اما بدون شک وجودش موجب خواهد گشت تا نحوه آموزش و مقابله ی فضانوردان با مشکلات و مواقع بحرانی کاملا تغییر نموده و بهتر از قبل شود.

شاید دیگر لازم نباشد فضانوردان تازه کار برای آموزش و آماده شدن وقت زیادی را روی زمین صرف نمایند زیرا وقتی در فضا باشند می توانند به راحتی از تذکرات و پیشنهادهای متخصصان در روی زمین بهره مند گردند.

به موجب این هدست، هر وقت زمان کافی برای مطالعه و بررسی آئین نامه و نحوه کار وجود نداشته باشد، افراد می توانند از آن کمک گرفته و فعالیت های مربوطه را به انجام برسانند.

این فناوری فقط در مدار زمین بهترین کارائی را ارائه می دهد زیرا ارتباط میان سیاره ای در این شرایط در بهترین حالت، چند دقیقه طول می کشد. اما از آن می توان برای فضاپیماهایی که به مریخ و دیگر سیارات سفر می کنند نیز تا اندازه ای کمک گرفت.

نظر شما در مورد این گجت هیچان انگیز چیست؟؟؟

منبع: Microsoft Devices Blog

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here