3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- روز موعود فرا رسید! مطمئناً در حوزه ی توسعه ی فناوری های پرینتر سه بعدی ابتکارات بسیار هیجان انگیزی روز به روز بکار گرفته می شود، اما زمانی که کمپانی کربن از فناوری CLIP خود در طی سخنرانی TED در سال 2015 رونمایی کرد، تمام چشم ها به سوی آنها خیره شد. فناوری ای که سرعت خیره کننده ای به عملیات چاپ سه بعدی می بخشید. از آن روز به بعد کربن مشغول توسعه ی دانش و فناوری خود بود و با Kodak نیز برای محقق کردن هدفشان وارد همکاری شد. اما هم اکنون، آن روز که همه ی ما منتظرش بودیم، بالاخره فرا رسید، و این کمپانی از اولین پرینتر ساخته شده با فناوری CLIP بر مبنای ساختمان پرینتر سه بعدی تجاری پرده برداری کرد. نام این محصول، M1 نهاده شده است.
فناوری به کار گرفته شده در این نوع پرینترها ممکن است شبیه به فناوری DLP بنظر برسد، اما Carbon3D توانسته این کار را به شکلی انجام دهد که تا 100 برابر سریع تر انجام شود. همچنین می توان نسبت به پرینتر سه بعدی های مرسوم در بازار به کیفیت و دوام مکانیکی بالاتری دست یافت. دستگاه M1 نمودی از تلاش های بی وقفه ی این کمپانی ست و هنگام عرضه مجهز به نرم افزار، مصالح و خدمات خود این شرکت همراه خواهد بود.
در خصوص مشخصات فنی این دستگاه باید گفت به احتمال زیاد نهایت سایز ساخت سازه ی این پرینتر به میزان 144 در 81 در 330 میلی متر باشد که انتخابی بسیار عالی برای نمونه سازی کاربردی و اهداف تولیدی حجم-پایین باشد. همچنین M1 از نرم افزار Carbon3D و سنسورهای داخلی برای بهبود عملکرد و دیاگ استفاده خواهد کرد که بدین وسیله پروسه ی ساخت نمونه های این پرینتر به شکلی عالی با گذر زمان بهتر و بهتر خواهد شد. همچنین دستگاه یاد شده به دو صورت سرور داخلی و سرور ابری اجرا می شود که با متصل بودن به اینترنت بروزرسانی نرم افزاری به بهترین شکل انجام می گیرد.

3dbaz.com 3dbaz.com

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here