حوزه ی فناوری سه بعدی روز به روز گسترده تر می شود و دانش فراگیر بشر نیز به سرعت این گستردگی بیش از پیش می افزاید. به تازگی یک ماده جالب برای پرینترهای سه بعدی عرضه شده که کار با آن خالی از لطف نیست. فیلامنت BambooFill از ترکیب چوب بامبو و PHA/PLA ساخته شده و هنگامی که در فرایند چاپ سه بعدی بکار رود، سازه هایی سه بعدی حاصل شده بوی چوب را به فرد یادآوری می کنند. همچنین لمس و حسی که به کاربر منتقل می کند نیز مشابه همان حسی ست که خود چوب خالص به انسان منتقل می کند.

با فیلامنت BambooFill سازه هایی سه بعدی از جنس چوب بسازید

پرینترهای پیشرفته می توانند از ترکیب فلزات هم در سازه های خود بهره ببرند و در آن سو پرینترهای معمول و مرسوم عموماً از ترکیبات پلاستیکی برای مواد اولیه بهره می برند. اما چوب چطور؟ بنظر می رسد که این ماده بخاطر خصوصیات فیزیکی نتواند در فرایند چاپ سه بعدی به کار رود اما امروز ثابت شد که ما اشتباه می کردیم. این فیلامنت از پایه ی چوب تهیه شده و با بکار بردن آن در ساخت اشیا، یادآور رنگ و بوی چوب برای کاربر خواهد بود.

hacks_wood-putty-tip

BambooFill توسط ColorFabb ساخته شده و در قطرهای ۲٫۸۵ میلی متری و ۱٫۷۵ میلی متری قابل تهیه است. هر رول آن نیز ۶۰۰ گرم بوده و به قیمت ۳۹٫۹۵ یورو به فروش می رسد(برای بازدید از بخش فروش سایت مرجع کلیک کنید).

spools_4

ColorFabb تشریح کرد: “اگر شما برای تهیه مواد اولیه تان به دنبال ماده ای خاص هستید، حتما محصول ما را در نظر بگیرید. حدود ۸۰ درصد این ماده از PLA بوده و ۲۰ درصد باقی مانده از جنس فیبربامبوی بازیافت شده می باشد. محصولات چاپ شده ی شما بسیار فوق العاده جلوه خواهند نمود و اجزای پرینتر سه بعدی شما رنگ و بوی ناب یک نجاری مدرن را به خود خواهد گرفت! شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کار و پرینت با بامبوفیل به سایت رسمی ما و بخش learn.colorfabb.com مراجعه فرمایید.”

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here