ساخت کالیپر ترمز بوگاتی با پرینتِ سه بعدی فلزی SLM Solutions
ساخت کالیپر ترمز بوگاتی با پرینتِ سه بعدی فلزی SLM Solutions

استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در هواپیماها و صنعت هوافضا چند وقتی‌ست مرسوم شده است. اما این بار قوی‌ترین ماشین جهان به نام بوگاتی شیرون، ساخت کالیپر ترمز خود را به SLM Solutions سپرده است.

صنعت اتومبیل‌سازی آهسته و پیوسته به سمت این تکنولوژی پیشرفته گام برداشته است. از مشتریان نام آشنای این فناوری می‌توان مرسدس بنز، فورد و فولکس واگن را نام برد.

در کاربرد جدیدی که خبرش به بیرون درز کرده، پرینت سه بعدی برای توسعه نسل بعدی بوگاتی شیرون(Bugatti Chiron) به کار گرفته شد – ماشینی که از آن صحبت می‌کنیم حدود 3 میلیون دلار قیمت دارد.

مدل شیرون به عنوان “قدرتمندترین، سریع‌ترین و خاص‌ترین ابرخودرو” تاریخ بوگاتی شناخته شده است. این خودرو توانست به شکست رکورد سرعت های بالاتر از 400 کیلومتر بر ساعت و دستیابی به قدرت خروجی 1479 اسب بخار دست یابد.

کالیپر ترمز بوگاتی
کالیپر ترمز بوگاتی

با به میان آمدن بحث “طرحی جدید”؛ طراحان بوگاتی یک کالیپر ترمز شیرون را با چاپ سه بعدی فلزی تولید کرده‌اند. این حرکت، برند آنها را در خط مقدم ساخت افزودنی صنعت اتومبیل قرار داده است.

فرانک گوتسکه، مقام ارشد فناوری‌های جدید در بخش توسعه فنی در Bugatti Automobiles S.A.S اظهار داشت:

در توسعه چاپ سه بعدی، بوگاتی طلایه دار گروه فولکس واگن می‌باشد. لحظه‌ی بسیار شگفت آوری بود که تیم ما اولین کالیپر ترمزی که از یک پرینتر سه بعدی متولد شده بود را در دست گرفت.

اولین در جهان

این دستاورد در صنعت اتومبیل به عنوان یک “اولین” گزارش شده است. کالیپر ساخته شده برای بوگاتی توسط یک ماشین SLM 500 پرینت سه بعدی شده است. مدت زمان این عملیات نیز 45 ساعت گزارش شده است. کیفیت بارز این سازه در وهله‌ی اول این است که جنس سازه به جای آلومینیوم از تیتانیوم می‌باشد. همچنین قطعه ساخته شده آماده است تا در ماشین برای انجام آزمایش‌ها نصب شود.

البته در سال 2014، Arcam/Hardmaraque Future Factories یک کالیپر ترمز فلزی از روش EBM را با چاپ سه بعدی ساخت. با این حال معلوم شد این طرح به مرحله‌ی تست فعال بر روی یک وسیله نقلیه نرسیده است.

کل این سازه متشکل از 2213 لایه است و ظرفیت تحمل وزن تا 125 کیلوگرم بر میلی‌متر مکعب را داراست. ابعاد این سازه نیز به میزان 41 در 21 در 13.6 سانتی‌متر است که آن را به حجیم‌ترین سازه عملیاتی تبدیل کرده است. همچنین وزن آن به میزان 2 کیلوگرم نسبت به سازه ی مشابه آلومینیومی(4.9 کیلوگرم) سبک‌تر است.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here