Additive manufacturing centre in france
تاسیس و راه اندازی یک مرکز ساخت افزودنی فلزات در فرانسه

تری‌دی‌باز (3DBAZ) – با یک سرمایه گذاری 2.4 میلیون یورویی، مرکز جدید ساخت افزودنی فلزات در شهر بایون در فرانسه تاسیس و راه اندازی شد.
این مرکز که Addimadour نام گذاری شده، جهت اجرای چاپ سه بعدی صنعتی به دستگاه‌های پیشرفته مجهز شده است.
Addimadour، در کنار پارک Basque Science واقع شده که در این محل تعدادی از توسعه دهندگان و تولید کنندگان مواد مصرفی در حوزه هوافضا مشغول به کار هستند.

ماشین ها و ظرفیت ها

تجهیزات این مرکز در فضایی 800 متر مربعی قرار گرفته که با ماشین‌ها و ربات‌های چاپ سه بعدی همراه شده است.
اخیرا فضایی از این مساحت در اختیار بازوهای ربات محور قرار گرفته که پرینت سه بعدی مواد پلاستیکی را بر عهده دارند، از طرفی دستگاه‌های چاپ سه بعدی فلز از شرکت فرانسوی BeAM در این مرکز ایفای نقش خواهند کرد.

شایان ذکر است که BeAM یک شرکت تولید کننده چاپگرهای سه بعدی فلز بوده که دستگاه‌های خود را بر پایه فرآِیند Laser Melting Deposition تولید می‌کند.
BeAM یکی از دستگاه‌های خود را به مرکزی خدماتی در سینسیناتی آمریکا فروخته و حالا مرکز Addimadour دستگاهی به نام Magic 2.0 را از این شرکت دریافت نموده تا با آن به ساخت قطعات فلزی بپردازد.
مرکز, چاپ, سه بعدی, فلزات, Addimadour, فرانسه
تاسیس و راه اندازی یک مرکز ساخت افزودنی فلزات در فرانسه
علاوه بر این، این مرکز از بازوهایی رباتیک جهت ساخت افزودنی سیم‌های فلزی بهره خواهد گرفت تا قابلیت ساخت اجزا در مقیاس بزرگ را داشته باشد.
این فرآیند معروف به (Wire arc Additive Manufacturing (WAAM بوده و در کشور هلند برای ساخت اجزایی بزرگ از کشتی نظیر پروانه آن استفاده می شود.
Addimadour، امیدوار است که حالا با شروع کار خود و به کارگیری انواع روش‌های صنعتی چاپ سه بعدی، به شرکت‌ها و سازمان‌های فعال این حوزه کمک کرده تا دیگر نیازی به خرید دستگاه‌های گران قیمت نداشته باشند.
از اکتبر سال جاری Addimadour بر روی چندین پروژه فعالیت خواهد کرد که محور اکثر آنها کاربردهایی در صنایع هوافضا خواهد بود.
این مرکز شامل تیمی 10 نفره از متخصصان بوده که سه تن از آنان دانشجوی دکترا می باشند.

با ما همراه باشید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here