واقعیت افزوده, تیم کوک, تعاملات انسانی, انسانی, تعاملات, 3dbaz.com
تقویت تعاملات انسانی، انتظار تیم کوک از واقعیت افزوده است

تری‌دی‌باز(3DBaz)- بنظر می‌رسد آن طوری که تیم کوک در مورد واقعیت مجازی می‌اندیشد، بسیار پخته و عقلانی باشد.
مدیر عامل اپل حرف‌های زیادی را در مورد واقعیت افزوده مطرح کرده و تا حدودی ایده کلی در رابطه با تکنولوژی در دست ساخت این شرکت را پیش رویمان قرار داده است.

به تازگی اما کوک مصاحبه‌ای با نشریه Buzzfeed انجام داده و از رویکرد کمپانی مطبوع خود در خصوص واقعیت افزوده گفته و مدعی شده که این فناوری باید مشوق و تقویت کننده ارتباطات و تعاملات انسانی باشد نه جایگزین آن.
کوک معتقد است که هم اکنون «جایگزینی» برای تعاملات انسانی وجود ندارد و همین مساله می‌تواند به نوعی نشانگر آن باشد که اپل بیشتر به توسعه‌ی تکنولوژی واقعیت افزوده تمایل دارد نه واقعیت مجازی.

در این مصاحبه کوک می گوید که با وجود برخی «مصارف جالب» واقعیت مجازی تصور نمی کند تکنولوژی یاد شده گستردگی واقعیت افزوده را داشته باشد.

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم مدیرعامل اپل بارها و بارها در مورد مزایا و معایب این دو تکنولوژی لب به سخن گشوده و برای نمونه قبلا گفته بود اپل حساب ویژه‌ای را روی واقعیت افزوده در دراز مدت باز کرده و به سرمایه گذاری‌های گسترده‌اش در این حوزه ادامه می‌دهد.
وی اظهار نموده بود که این فناوری می تواند «بسیار عظیم» باشد و در ماه اوت نیز آن را یک «فناوری کلیدی» خواند.

براساس برخی شایعات اپل تیم جداگانه ای را به تحقیق پیرامون واقعیت مجازی و افزوده گمارده تا به بررسی این دو مقوله بپردازند و راهکارهای لازم جهت حضور این شرکت در زمینه های یاد شده را تدوین نمایند.

این شرکت همچنین برپایه برخی گمانه زنی ها نمونه های اولیه ای از هدست واقعیت مجازی خود را نیز توسعه داده اما صحبت های جسته و گریخته کوک در این باره نیز توجه و اهتمام ویژه این شرکت به مقوله واقعیت افزوده را نشان می دهد.

منبع: MacRumors

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here