3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- اپل در پی اقدامی کاملا بی سابقه، در تاریخ عرضه ی گوشی خود سنت شکنی کرد و چند روز پیش یک آیفون چهار اینچی با ظاهری آشنا را معرفی نمود. عجیب تر از همه این بود که آیا این اسمارت فون بالاخره یک پرچم دار است یا محصولی فرعی. راستش را بخواهید ما هم نمی دانیم. چرا که اکثر مشخصات سخت افزاری این گوشی، از قوی ترین مدل های موجود هستند و حتی بر روی آیفون 6s نیز وجود دارند. اما بدنه ی این محصول چندان همگام با دیگر قطعات نیست. مورد دیگری که بیشتر باعث سردرگمی شده، فناوری دکمه ی Home  می باشد. اما در خصوص 3D Touch چطور؟ پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

تنها تفاوت میان آیفون 6s و SE در بحث نمایشگر، وجود لمس سه بعدی ست. درست شنیده اید. این دستگاه یکی دیگر از مشخصه های آخرین پرچمدار اپل را ندارد. پل در آخرین نسل پرچمدار موبایل های خود یعنی آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس از فناوری پیشرفته لمس سه بعدی که آن را 3D Touch می نامد، استفاده کرده است. در حقیقت آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس تنها موبایل هایی با این قابلیت هستند که در مقیاس تجاری بسیار وسیع تولید می شوند.

چه تفاوت اندازه ای بین آیفون ۶ اس پلاس و آیفون اس‌ای است! اگر به یاد داشته باشید اندازه مناسب برای آیفون ۳.۵ اینچ بود، حتی کوچکتر از آیفون ۴ اینچی. نمایشگر آیفون ۶ اس از فناوری لمس پیچیده و پیشرفته ی  3D Touch بهره می برد و با موتور تپ تیک می تواند حس بهتری برای حس باخورد تایید فشار شما روی نمایشگر ارایه دهد. اپل از این قابلیت برای نمایش تصاویر زنده یا Live photo هم استفاده می کرد.

متاسفانه باید گفت با وجود پیشرفت در زمینه دوربین و پردازنده اما نمایشگر تقریبا هیچ تغییری نکرده است و همان رزولشن در همان ابعاد و بدون لمس ۳ بعدی در نظر گرفته شده است. شاید بپرسید آیفون اس‌ای (iPhone SE) که تصاویر زنده می گیرد پس چطور آن ها را باید تماشا کرد؟ در حقیقت اینجا اپل به عدم ضرورت لمس سه بعدی در آیفون ۶ اس اقرار می کند. اپل در آیفون اس‌ای تصاویر زنده را لمس طولانی مدت روی نمایشگر اجرا می کند!

عدم وجود لمس ۳ بعدی در iPhone SE چقدر برای شما اهمیت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here