3dbaz.com

مدیر اجرایی بخش بازاریابی جهانی شرکت HTC به نام «جف گاتیس»، به منظور پیوستن به استارتاپ نوپای آمریکایی به نام Magic Leap که در زمینه تولید نمایشگرهای پوشیدنی واقعیت مجازی فعالیت دارد و از طرف گوگل حمایت مالی می شود، کمپانی تایوانی مذکور را ترک کرد.

در مصاحبه ای که گاتیس با وب سایت UploadVR داشت در مورد دلایل ترک اچ تی سی و پیوستن به موسسه یاد شده، چنین توضیح داده: «فکر می کنم مهم ترین چیزی که من را به سوی Magic Leap کشانده، کیفیت بسیار بالای تکنولوژی بود که تا چه اندازه می تواند به ما نزدیک باشد. البته از قبل هم چنین چشم اندازهایی در این زمینه وجود داشت اما من نمی دانستم تا چه اندازه به ما نزدیک است و می تواند به این سرعت به واقعیت و حتی تجاری شدن، بدل گردد.»

شرکت HTC نیز در این زمینه و دلیل ترک مدیر بازاریابی خود بیانیه ای منتشر کرده که به شرح زیر است:

ما، ترک جف گراتیس از سمت خود در این شرکت را تایید می نماییم و از همه زحمات وی برای همکاری با این شرکت در زمینه توسعه دیوایس های مبتنی بر واقعیت افزوده نهایت تشکر را داریم و آرزو می کنیم در شغل بعدی خود آینده بسیار روشنی داشته باشد.

به گزارش دیجیاتو، برای آشنایی با استارتاپ Magic Leap باید بگوییم یک شرکت نوپا در زمینه واقعیت افزوده است که در سال 2010 میلادی توسط «رانی آبوویتز» تاسیس شد و در اواخر سال 2014 میلادی، 542 میلیون دلار از طرف گوگل کمک مالی دریافت نمود. این شرکت تاکنون در سکوت به توسعه محصولات خود پرداخته اما گویا قصد دارد در آخر زمستان امسال دمویی کوتاه برای نمایش تکنولوژی خود برپا نماید.

جا دارد در اینجا یادآوری کنیم که در سال جاری، این چندمین مدیری است که شرکت اچ تی سی را ترک کرده. پیش از این هم شاهد استعفای مدیر ارشد طراحی این کمپانی بودیم. شاید این تغییر و تحولات را بتوان به عملکرد بسیار ضعیف کمپانی تایوانی در سال جاری مربوط دانست. بر همین اساس افراد کلیدی این شرکت ترجیح می دهند تا سرمایه ذهنی و ایده های خود را برای شرکت هایی بگذارند که در حال رشد هستند و آینده روشنی پیش روی خود دارند.

منبع: Androidcentral

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here