استارت آپ SparkMaker
حمایت خیره کننده از استارت آپ SparkMaker

تری دی باز (3DBAZ) – تنها 20 دقیقه از قرار گرفتن استارت آپ SparkMaker در KickStarter، وبسایت معروف حمایت از استارت آپ ها، نگذشته بود که این کمپین از هدف 20 هزار دلاری خود عبور کرد. در همین لحظه که ما در حال نوشتن این خبر هستیم، 870 حمایت کننده با حمایتی نزدیک به 177 هزار دلار، علاقه خود را به SparkMaker نشان داده اند. این در حالیست که تیم SparkMaker هدف خود را رسیدن به حمایت 20 هزار دلاری اعلام کرده اند.

ماجرا چیست؟

SparkMaker، یک ایده تولیدی است. تولید یک پرینتر سه بعدی SLA با قیمت زیر 100 دلار که بسیار جذاب به نظر می رسد. یکی از بزرگترین مزیت های رقابتی این پرینتر سه بعدی نیز همین قیمت مناسب آن در بازار جهانیست. Martin Cao، مدیر عامل این استارپ آپ می گوید: ” ما میدانستیم که امروزه مردم به دنبال خلق ایده های ذهنی خود با پرینتر های سه بعدی هستند. اما قیمت بالای سخت افزار و فرآیند های پیچیده در کارکرد دستگاه ها باعث دلسردی آنان شده است. بنابراین هدف ما بر روی این دو مولفه متمرکز شد و حالا آن را اجرایی کرده ایم.”

حمایت خیره کننده از استارت آپ SparkMaker
مدل های پرینت شده با SparkMaker

مشخصات فنی دستگاه

SparkMaker، با فضای پرینت 125 * 56 * 102 میلیمتر و ابعاد کل 254 * 170 * 170 میلیمتر طراحی شده است. توسعه دهندگان این دستگاه استفاده از رزین های مخصوص SparkMaker را پیشنهاد کرده اند. علاوه بر این اذعان شده که این پرینتر سه بعدی می تواند با هر رزین فتوپلیمری که تحت ماورابنفش 405 تا 410 نانومتر جامد می شود، کار کند. دقت چاپ این دستگاه 100 میکرون در راستای X و Y و 20 میکرون در راستای محور Z اعلام شده است که مطلوب اکثریت بازار کار است. جالب تر از همه اینجاست که در بین مواد مصرفی معرفی شده برای آن تنوع بسیار خوبی وجود دارد.

حمایت خیره کننده از استارت آپ SparkMaker
ابعاد SparkMaker

پنج نوع رزین مصرفی برای SparkMaker در نظر گرفته شده است. رزین از نوع سخت و پایدار، منعطف، نایلون، قابل ریخته گری و از همه جالب تر رزین قابل شست و شو در آب که برای اولین بار شاهد حضور آن در میان موادمصرفی پرینتر های سه بعدی SLA هستیم، از مواد مصرفی این چاپگر هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر جدول زیر را مشاهده کنید.

استارت آپ SparkMaker
رزین های مصرفی SparkMaker
استارت آپ SparkMaker
رزین های مصرفی SparkMaker

شایان ذکر است که از مهلت حمایت از این کمپین 43 روز باقی مانده که انتظار می رود در پایان این مدت آمار جالبی از استارت آپ SparkMaker منتشر شود. ضمنا در برنامه زمانی شرکت تولید کننده اعلام شده که زمان عرضه اولیه این پرینتر دوست داشتنی در بازار دسامبر سال جاری میلادی خواهد بود.

با ما همراه باشید.

منبع : 3DPI

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here