کانادا, پرینت سه بعدی, مرکز, خدمات پزشکی, حمایت, دولت,
حمایت 2 میلیون دلاری دولت کانادا از یک مرکز خدمات پزشکی با محور پرینت سه بعدی

تری دی باز (3DBAZ) – یکی از پرکاربرد ترین مصارف پرینتر های سه بعدی در صنعت دندان پزشکی بوده که با گسترش این علم و پیشرفت تجهیزات چاپ سه بعدی هر روز در حال توسعه است. اخیرا مرکز تحقیقات صنعتی کبک و شبکه بیمارستان های Quebec-Universite در کانادا، پروژه‌ تاسیس یک مرکز چاپ سه بعدی در مصارف پزشکی در شهر کبک کانادا را به ارزش 2.874 میلیون دلار کلید خواهد زد.

در همین راستا، چندی پیش Francois Blais، وزیر منطقه Capitale-Nationale از کانادا، در همایشی مرتبط به جای وزیر اقتصاد شهر کبک به روی صحنه رفت. وی در ابتدای سخنان خود درباره ی تاسیس این مرکز صحبت کرده و ضمن حمایت و قدردانی از مجریان این طرح، به این مورد اشاره نمود که دولت می تواند 2.299 میلیون دلار از سرمایه مورد نیاز برای عملیاتی کردن این پروژه را تامین کند.

کانادا, پرینت سه بعدی, مرکز, خدمات پزشکی, حمایت, دولت,
حمایت 2 میلیون دلاری دولت کانادا از یک مرکز خدمات پزشکی با محور پرینت سه بعدی

خدماتی برای اندام ها و بافت های مصنوعی در بیماران خاص

این مرکز درمانی به صورت یکپارچه با تمامی بیمارستان های منطقه در ارتباط بوده و پرسینت سه بعدی را در راستای ساخت پروتز های سفارشی برای بیماران خاص در اولیت های کاری قرار خواهد داد. همچنین در این محل تحقیقاتی در زمینه درمان احیایی با پرینت سه بعدی زیستی (Bio- 3DPrinting) و در راستای ساخت بافت های انسانی قابل پیوند انجام خواهد گرفت. بعضی از این تحقیقات شامل برنامه ریزی 3D Ultrasound برای درمان سرطان دهانه رحم و روشی مشابه توسط چاپ سه بعدی در معالجه سرطان سینه در بانوان خواهد بود.

از طرفی دیگر مرکز تحقیقات صنعتی کبک یک برنامه نوآوری در چاپ سه بعدی را با نام Reseau Quebec-3D و با همراهی شتابدهنده ملی ساخت افزودنی در کانادا، Canada Makes، اجرا خواهد کرد. بنابراین به تولید کنندگان شهر کبک، خدمات پرینت سه بعدی اختصاصی فلزات نیز توسط یک دستگاه EOS M290 ارائه خواهد شد.

با ما همراه باشید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here