ورژن جدید نرم افزار Simplify3D
در ورژن جدید نرم افزار Simplify3D چه تغییراتی رخ داده است؟

تری دی باز(3DBAZ) – اگر از علاقه مندان و کاربران پروپا قرص پرینتر های سه بعدی هستید، حتما میدانید که این دستگاه های جذاب، با یک سری نرم افزار های واسط کار می کنند. وظیفه این نرم افزار های واسط، دریافت فایل در فرمت های مشخص (معمولا STL) و سپس تبدیل آنها به فایل های خوانا برای پرینتر های سه بعدیست.

Simplify3D یکی از همین نرم افزار های واسط است که به دلیل راحتی استفاده به یکی از محبوب ترین ها در این زمینه تبدیل شده است. امروزه شرکت های زیادی Simplify3D را برای پرینتر های سه بعدی خود در نظر می گیرند. اکنون نسخه جدید از این نرم افزار Simplify3D V4.0 منتشر شده است که امکانات جدیدی را به کاربران خود رائه می دهد.

این امکانات جدید شامل موارد زیر می شوند :

  • تنظیمات متنوع تر در پرینت

  • تغییر در ابعاد به شکل داینامیک و پویا

  • توسعه در پایه سازه و ساپورت گذاری

تنظیمات متنوع تر در پرینت

برای توضیح این ویژگی جدید مثالی مطرح می کنیم. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید مدل به سه بخش تقسیم شده است. حالا شما می توانید برای پرینت هر بخش تنظیماتی متفاوت در نظر بگیرید. در این فرآیند می توان دمای ساخت، تراکم و ساپورت گذاری در هر یک از بخش های قطعه را به شکل مجزا تعریف کرد. آیا به دلیل مصرف کمتر فیلامنت و صرفه جویی در وقت میخواهید لایه های پایینی مدل شما محکم باشند اما قسمت های بالایی سبک تر چاپ شوند؟ با این قابلیت چنین امکانی میسر خواهد بود.

ویژگی های ورژن جدید نرم افزار Simplify3D
در ورژن جدید نرم افزار Simplify3D چه تغییراتی رخ داده است؟

تغییر در ابعاد به شکل داینامیک و پویا

در ورژن جدید از Simplify3D می توانید میزان خروج فیلامنت از دهانه نازل را در هر مرحله از چاپ کنترل کنید. در ساخت قطعات صنعتی لازم است تا بعضی بخش ها با لایه های ضخیم تر و بخش هایی دیگر با لایه های نازکتر و ظرافت بیشتر تولید شوند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، ضخامت بخش میانی پره ها از بخش های بالایی و پایینی ضخیم تر است. این امکان موجب افزایش چشمگیر دقت در چاپ نیز خواهد شد. پس این مورد یکی دیگر از ویژگی های برجسته از نسخه جدید Simplify خواهد بود.

ویژگی های ورژن جدید نرم افزار Simplify3D
در ورژن جدید نرم افزار Simplify3D چه تغییراتی رخ داده است؟

توسعه در پایه سازه و ساپورت گذاری

همیشه همه کسانی که از پرینتر سه بعدی FDM استفاده می کنند به دنبال بهینه سازی رفت ها، بریم ها و ساپورت قطعات هستند. چرا که این امر موجب کاهش مصرف مواد اولیه و سرعت بخشیدن به فرآیند چاپ خواهد شد. یکی از مزیت های جدید گنجانده شده در این نرم افزار بهینه سازی چاپ رفت برای مدل هاست. این قابلیت می تواند تا 50 درصد از مصرف فیلامنت در ساخت رفت و 40 درصد از زمان در این پروسه صرفه جویی کند. علاوه بر این کاربرانی که از فیلامنت های گران قیمت حلال در آب برای ساپورت گذاری استفاده می کنند می توانند تنها در بخش هایی از آن استفاده کنند که مورد نیاز است. مفهوم این قابلیت ارزشمند در تصویر زیر مشهود است.

تغییرات ورژن جدید نرم افزار Simplify3D
پرینت بهینه شده ساپورت حلال در آب
تغییرات ورژن جدید نرم افزار Simplify3D
چاپ نازکتر و کم هزینه تر رفت (Raft) در ورژن جدید نرم افزار Simplify3D

آیا شما از کاربران Simplify3D هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس از تجربیات خود با ما سخن بگویید و اگر خیر، قطعا شما هم مشتاقانه به دنبال امتحان کردن ورژن جدید آن هستید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت Simplify3D سر بزنید.

با ما همراه باشید

منبع : 3DPI

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here