3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- در حرکتی دلگرم کننده در حوزه ی امور خیریه، نهاد های Autodesk، Enable Community Foundation یا EFC و Voodoo Manufacturing با برپا کردن پیمان همکاری، حرکتی جهانی برای تولید و سرهم کردن پروتزهای چاپ شده بصورت سه بعدی با نیات خیر انجام دادند. این حرکت از سوی اعلان جهانی اتودسک با عنوان Global Month of Impact نشئت گرفت که به 29 دفتر در سراسر جهان مخابره شد و طی آن 750 پروتز برای کوکان نیازمند بافت های بالاتنه فراهم گردید.

کار گروهی، رویا را به حقیقت پیوند می زند

به عنوان یکی از ضامن های بنیاد اتودسک، EFC برای ساخت پروتزهای ارزان مُصر شد. نتیجتاً، آنها حدود 1400 دست پروتزی که هم اکنون در حال افزایش نیز هست را ارائه کردند. با همکاری با Voodoo Manufacturing که یک کارخانه ی چاپ سه بعدی دیجیتال در بروکلین است- آنها 22500 قطعه که موجب ساخته شدن 750 دست پروتزی شد را فراهم کردند. به شکلی شگفت انگیز، هر دست حدود 10 ساعت برای چاپ شدن وقت گرفت و تیم داوطلب اتودسک حدود 6000 ساعت را بصورت ترکیبی برای کار صرف کرد.

3dbaz.com
رهبری Autodesk در خیریه با اهدای 750 پروتز چاپ شده به کودکان

زمین گیر کردن مشکلات بزرگ

بنا به ادعای تیم اتودسک، صنعت پروتز قبلا با مشکلات بزرگ بسیاری مواجه شده است:

تنها در ایالات متحده، 200.000 نقص عضوی هر ساله مورد عملیات قرار می گیرند و هر پروتز هزاران دلار خرج بر میدارد. به طور معمول ساخت یک بافت پروتزی می تواند حدود چند هفته تا چند ماه وقت بگیرد و از آنجایی که پروتزها جزو ادوات شخصی محسوب می شوند، هر کدام باید جداگانه و سفارشی شده با توجه به نیازهای فرد ساخته شود. این مشکلات را به مساله ی رشد کودکان هم اضافه کنید که طی هر چند مدت رشد قابل توجهی را هم در بدن خود تجربه می کنند و دستگاه را پس از مدتی پس می زنند.

برای مواجهه با این مشکل، سه کمپانی یاد شده تشکیل اتحاد دادند. جای امیدواری ست که آنها توانستند با برخی موانع پیش رو به خوبی مبارزه کنند.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here