اسکنر جدید Creaform

اسکنر سه بعدی توسط شرکت creaform

Creaform، یک شرکت توسعه دهنده راهکارهای اندازه گیری سه بعدی در کبک کاناداست که اخیرا توانسته با رونمایی از دو اسکنر سه بعدی دستی، چشم صنایع مختلف را به خود خیره کند.

Go!SCAN SPARK و HandySCAN BLACK دو اسکنر سه بعدی جدید از آخرین نسل از سیستم های اندازه گیری دقیق از شرکت Creaform هستند.

 

Go!SCAN SPARK

میتوان گفت که این اسکنر نتیجه 15 سال تجربه و تخصص Creaform است. در حال حاضر صنایع بسیاری به دنبال اسکن سه بعدی سریع و دقیق قطعات هستند. این اسکنر دستی میتواند با 4 دوربین قرار گرفته در ساختار خود تا 2 برابر دقیق تر از بهترین اسکنر های رایج امروزی کار کرده و با دقت 50 میکرون جزئیات را به ثبت برساند.  بدون شک این دستگاه یکی از شاه کلید های تولید کنندگان در مهندسی معکوس خواهد بود.

اسکنر سه بعدی دستی Go!SCAN SPARK

HandySCAN BLACK

میتوان گفت HandySCAN BLACK یک معجزه ی علمی و عملیست ! این دستگاه با 12 عدد لیزر آبی اپتیکال که در هر ثانیه اطلاعات یک میلیون و سیصد هزار نقطه از جسم را به ثبت میرساند، عمل میکند. این امر موجب می شود تا دقت این دستگاه به 20 میکرون برسد که عددی خیره کننده است.

اسکنر سه بعدی دستی HandySCAN BLACK

باید گفت که دقت HandySCAN BLACK مورد تایید کمپانی Airbus قرار گرفته و در پروژه های خودرویی نظیر ترمیم فراری کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد. به نظر میرسد که Creaform گوی سبقت را از بسیاری از رقبای چینی خود خواهد ربود. این ادعا زمانی تایید خواهد شد که ماه آینده در نمایشگاه Control international trade در اشتوتگارت آلمان، شاهد حضور قدرتمند آن باشیم.

 

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here