3dbaz.com

تری دی باز (3Dbaz) – حتما با اسکنر های سه بعدی آشنایی دارید. اسکنر هایی که قادر هستند یک فایل دیجیتال سه بعدی از شی مورد نظر شما را تولید کنند و معمولا از ساختار دوربین محور بهره می برند. Sense از شرکت تری دی سیستمز و Digitizer از شرکت Makerbot اسکنر های سه بعدی معروفی هستند که قطعا با آنها آشنایی دارید.

3dbaz.com

امروز سازمانی به نام Willaston Phisio and Rehab نوعی اسکنر جدید معرفی کرده که مخصوص اسکن پاهای انسان می باشد و می تواند جزئیات و دقت زیادی را ارائه دهد. این اسکنر سه بعدی با نرم افزاری دقیق همراه شده که امکانت جالبی را در اختیار کاربر قرار می دهد. نشان دادن اختلالات و عدم تقارن در کف پا و نقاط مورد فشار از سوی مرکز ثقل از امکانات منحصر به فرد این نرم افزار است.

در این صورت پزشکان می توانند با استفاده از این اسکنر فرآیند درمان پای بیماران را به صورت تصویری دنبال کنند و از بیماری های مختلفی که مربوط به عضلات و استخوان های پا می شوند جلوگیری کنند چرا که بسیاری از بیماری های این چنینی در میزان فشار وارده به کف پا مشهود می شوند.

3dbaz.com

یکی دیگر از کاربرد های این اسکنر در ساخت کفش های مخصوص برای بیماران است که به آنان کمک کرده تا پس از اسکن پایشان یک جفت کفش راحت و مناسب در اندازه ی منحصر به فرد پایشان چاپ کنند تا در روند درمانشان تسریع شود.

هنوز اخبار دقیقی از مشخصات فنی و ظاهر این اسکنر به بیرون درز نکرده است اما تری دی باز به شما قول آن را خواد داد که به محض انتشار خبری جدید از سوی این کمپانی، آن را با شما عزیزان در میان بگذارد.

با تری دی باز همراه باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here