زنان, چاپ سه بعدی, موفق, نقش, پرینت سه بعدی,
زنان موفق در عرصه چاپ سه بعدی را بیشتر بشناسید

تری دی باز (3DBAZ) – از سال 2016 و در چنین روزی (23 ژوئن)، روزنامه تلگراف انگلستان تصمیم گرفت تا نام 50 مهندس زن برتر در سطح جهان را معرفی کند. حالا امسال این لیست توسط کسی برگزیده شده که خود رهبری توسعه پرینتر سه بعدی فلز  RenAM 500M در شرکتRenishaw  را بر عهده داشته است، این شخص کسی نیست جز خانم Lucy Ackland که از تاثیر گذار ترین مهندسان انگلستان در صنعت بوده است.

اکنون این گزارش با رویداد بزرگ زنان بین الملل در روز مهندسی (INWED) همزمان شده است. امری که موجب می شود تا بر روی موقعیت های شغلی بانوان در صنعت بیشتر تمرکز شده و کمبود مهارت های فردی در مقیاس بین المللی به درستی بازرسی و سنجیده شود.

چرا تنها 9 درصد؟

تحقیقات اخیر موسسه مهندسی و تکنولوژی (IET) در بریتانیا نشان می دهد که تنها 9 درصد از نیروی کار فناوری و مهندسی در انگلستان را زنان تشکیل می دهند. تصویر زیر مقایسه درصد اشتغال زنان در حرفه های مهندسی را در کشور های عضو اتحادیه اروپا نشان می دهد. این در حالیست که این مقدار در ایالات متحده در حدود 14 درصد عنوان شده است.

زنان, چاپ سه بعدی, موفق, نقش, پرینت سه بعدی,
زنان موفق در عرصه چاپ سه بعدی را بیشتر بشناسید

حمایت میلیونی از این رویداد

جالب است که بدانید تعداد حامیان کمپین حمایت از جامعه مهندسی زنان و رویداد زنان در روز مهندسی در شبکه اجتماعی توئیتر از مرز 1 میلیون نفر گذشته است. هشتگ NWED تنها عرض 9 ساعت به ترند انگلستان تبدیل شد و جایگاه پنجم را در میان این مباحث پرطرفدار تصاحب کرد. هم اکنون که در حال نوشتن این خبر هستیم، #INWED17، جایگاه چهارم را در ترند های توئیتر کشور انگلستان به خود اختصاص داده که باعث شده این رویداد به عنوان یکی از بزرگترین رویداد های جهانی در سال 2017 به شمار آید.

زنان, چاپ سه بعدی, موفق, نقش, پرینت سه بعدی,
زنان موفق در عرصه چاپ سه بعدی را بیشتر بشناسید

زنان پیشتاز در چاپ سه بعدی

امروزه خانم ها Jenny Chen مدیر عامل شرکت 3DHeals، Cristina Sesma مدیر عامل اجرایی Machineworks، Lucy Ackland مدیر مسئول توسعه چاپگر های فلز در Renishaw و بسیاری از بانوان فعال در حوزه فناوری پرینت سه بعدی، با تلاش های گسترده خود نشان داده که نقش عمده ای در پیشرفت و توسعه این صنعت دارند. ما نیز امیدواریم تا در آینده ای نزدیک بیش از پیش نام بانوان کشور عزیزمان را در سرتیتر خبر های فناوری به خصوص فناوری های سه بعدی مشاهده کنیم.

با ما همراه باشید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here