زنی که در سن 55 سالگی صاحب گوش پروتزی شد

تری دی باز (3Dbaz)– مادامی که پرینتر های سه بعدی در مسیر راهیابی به بیمارستان ها برای ساخت مدل های پزشکی که جراحان را برای انجام عملیات جراحی آماده می کنند هستند، تیمی پزشکی از کشور استرالیا کاربردهایی خلاقانه و متفاوت از چاپگر های سه بعدی مد نظر دارند. این تیم پزشکی توانسته تا با قرینه گیری از گوش سالم زنی 55 ساله، یک گوش پروتزی سیلیکونی به عنوان جایگزین گوش از دست رفته ی وی در تصادفی سهمگین، بسازند.

زنی که در سن 55 سالگی صاحب گوش پروتزی شد

بعد از انجام این عمل Colleen Murray اولین فرد در استرالیاست که یک گوش مصنوعی چاپ شده با فناوری سه بعدی دارد و این اتفاق یک رویداد دلگرم کننده برای اوست که موجب شده بعد از این پیوند و پس از دیدن چهره ی خود در آینه اشک شوق بریزد و بگوید: فوق العاده است! انقدر گوشم از کیفیت بالایی برخوردارست که کمتر فردی می تواند به مصنوعی بودن آن فکر کند.

زنی که در سن 55 سالگی صاحب گوش پروتزی شد

اگرچه ساخت گوش های مصنوعی و پروتزی اتفاقی تازه در حوزه ی پزشکی به شمار نمی آید اما این تیم پزشکی سعی در اسکن دقیق گوش این خانم داشته تا بتواند مدل کاملا مشابه آن را قالب گیری و با سیلیکون ریخته گری کند.

Colleen میتواند برای طبیعی تر شدن جلوه ی این گوش از گوشواره و زیور آلات استفاده کند و با پودر های آرایشی نیز این شکل واقعی در گوش به وجود می آید. شاید اکنون سوالی که در ذهنتان شکل گرفته این است که چطور این گوش مصنوعی در جایش قرارگرفته است؟

زنی که در سن 55 سالگی صاحب گوش پروتزی شد

این پروتز به وسیله ی ریشه های مغناطیسی از جنس تیتانیوم که در طی یک جراحی ساده در سر بیمار قرار می گیرد به محل گوش وی متصل شده و هرگز از آنجا جدا نمیشود.

خانم ماری از پزشکان خود به شدت تشکر می کند و در ضمن آن از این فناوری برتر سخن می گوید : چاپ سه بعدی اعجوبه ایست که آینده ی صنعت پزشکی را متحول خواهد کرد.

منبع : 3ders

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here