مواد مصرفی پرینتر سه بعدی BASF
شرکت آلمانی BASF به میدان چاپ سه بعدی وارد خواهد شد

تری دی باز (3DBAZ) – شرکت مواد شیمیایی BASF از آلمان، بزرگترین شرکت مواد شیمیایی در دنیاست. این شرکت تصمیم دارد تا به زودی یک زیرمجموعه تخصصی برای صنعت چاپ سه بعدی احداث کند.

بنابر اخبار رسیده، راهکار های چاپ سه بعدی GmbH از شرکت BASF در اول سپتامبر سال جاری میلادی شروع به کار خواهد نمود. سر دفتر این کمپانی در هایدلبرگ آلمان و در موسسه تحقیقاتی InnovationLab GmbH واقع خواهد شد.

اهداف صنعتی 

BASF مسیر راهکار های خود را بر روی محور کاربرد های صنعتی متمرکز کرده است. صنایعی که به شکل رایج از چاپ سه بعدی بهره میبرند نظیر صنایع هوافضا، خودروسازی، مواد مصرفی در اولویت این کمپانی خواهند بود. ضمنا BASF در این راه از کارشناسان خبره ی خود که قبلا در این مجموعه مشغول به کار بوده اند بهره خواهد برد.

Volker Hammes، مدیر عامل آینده راهکار های چاپ سه بعدی BASF، درباره انگیزه های خود برای این کسب و کار جدید سخن می گوید. وی معتقد است که کاربرد های امروزه چاپ سه بعدی بسیار پویا بوده و هنوز در حال توسعه و گسترش است. Hammes می‌گوید ” نیازی عجیب به یک سرعت دهنده با ساختار استارت آپ و تیم های میان رشته ای در این حوزه حس می شود. بر همین اساس فعالیت های چاپ سه بعدی متمرکز در یک محل مشخص و یک کسب و کار اختصاصی از مهم ترین عوامل موفقیت در این عرصه خواهد بود.”

مواد مصرفی پرینتر سه بعدی BASF
تایر های پرینت شده با متریال ترموپلاستیک TPU از شرکت BASF

همکاران فعلی در این حوزه

جهت گسترش هر چه سریع تر، این شرکت آلمانی مواد شیمیایی اعلام کرده که محققان و کارشناسانش به صورت نزدیک با دیگر فعالان این صنعت نظیر دانشگاه ها و مشتریان بالقوه در ارتباط خواهند بود.

با توجه به این موضوع که تخصص BASF تولید متریال و مواد مصرفیست، تا به حال این نهاد در راستای تولید مواد مصرفی چاپگر های سه بعدی برای شرکت هایی نظیر HP، Essentium Materials و Prodways قدم هایی بزرگ برداشته است. بنابراین می توان انتظار داشت که BASF با توسعه راهکار های خود و در عین حال حفظ همکاری خود با این کمپانی ها، به نوعی بازار مواد مصرفی تخصصی را مهار کرده و تحت کنترل خود نگه دارد.

با تری دی باز همراه باشید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here