3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- بسیاری تصور می کنند که شیائومی یک تولید کننده موبایل است و بس، در حالی که این غول فناوری چینی نشان داده که به حوزه های دیگری هم علاقمند است و سبد محصولات تولیدی آن نیز موید این موضوع است.

این شرکت تا کنون کالاهای مختلفی نظیر موبایل، تبلت، دنبال کننده های سلامتی، و حتی پلوپز را به مشتریانش عرضه کرده. حتی این کمپانی در ارائه ی سرویس های اینترنی و بسترهای سخت افزاری تبحر دارد. اما امروز هدستی که پیشتر تصاویر منتسب به آن لو رفته بود، رسما رونمایی شد.

هدست واقعیت مجازی این شرکت Xiaomi Mi VR نام دارد و همین چند ساعت پیش معرفی گردید. این دستگاه به تعبیر شرکت سازنده اش برخلاف محصولات رقیب از طراحی «کیفی» بهره می گیرد؛ بدان معنا که نوعی کیف یا کیسه برایش در نظر گرفته شده که به راحتی باز و بسته می شود و هر زمان که نیازی به هدست نداشتید می توانید درب آن را ببندید.

شیائومی اعلام کرده که از لایکرا در ساخت این کیف بهره گرفته و بخش های جانبی آن نیز با استفاده از ترکیب اتیلن وینیل-استات تهیه شده که با پوست کاملا سازار است و علاوه بر این وزن کمی دارد.

3dbaz.com
شیائومی حراج کرد: هدست واقعیت مجازی با قیمت 7 دلار
اضافه نماییم موبایل های 4.7 تا 5.7 اینجی همراه با این هدست قابل استفاده هستند که این یعنی Mi Max با آن همخوانی ندارد. شیائومی در این هدست از دو لنز کروی ضد-بازتابی یا آنتی رفلکت استفاده کرده و ادعا می شود که تصاویر ایجاد شده با آن وضوح بسیار خوبی خواهند داشت.

Mi VR در قالب رنگ های مختلفی عرضه می گردد و ضمن آنکه لازم است اشاره نماییم ابعاد آن برابر با 201 در 107 در 91 میلیمتر و وزنش نیز 208.7 گرم است. نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که خرید این هدست هنوز هم مقدور نیست هرچند تست کننده های بتا می توانند با آن کار کنند. در صورتی که شرکت کاربری را (تنها چینی ها) برای انجام این کار انتخاب کند تنها با دریافت یک یوآن آن را در اختیارش قرار می دهد. قیمت نهایی دستگاه هم بعد از عرضه نسخه تجاری اش برابر با 7 دلار اعلام شده که بی نهایت ارزان است و قطعا امکان استفاده خیل عظیم کاربران معمولی از هدست های واقعیت مجازی را فراهم می کند.

منبع: AH

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here