3dbaz.com
چطور غازی به نام Victoria دوباره صاحب منقار شد

تری دی باز(3DBaz)- هر کسی عاشق این است که بشنود حیوانات و فناوری چاپ سه بعدی به تعاملی برای پیشرفت رسیده اند. داستان غازی به نام Victoria چیزی شبیه به فیلم است: بالا و پایین داشته…اما پایانش خوش بوده است.

غازی به نام ویکتوریا

ویکتوریا در سال 2015 در امتداد ساحل سائو پائولو پیدا شد. او بخش اعظمی از دهان خود را از دست داده بود. سپس او به اولین غازی تبدیل شد که یک دهان یا منقار چاپ شده بصورت سه بعدی دریافت می کند که به لطف دوستان دریا که با نام Animal avengers در برزیل ارتباط برقرار کردند، ممکن شد. این تیم شامل 4 دامپزشک، یک جراح دندان و یک طراح سه بعدی ست، برای حیوانات آسیب دیده پروتز مناسب می سازند.

طراح سه بعدی تیم، Cicero Moraes گفت: در ابتدا دکتر روبرتو فچیو و دکتر پائول میاموتو حیوان را آنالیز کرده و….من را برای درست کردن داده ی منقار جایگزین گمارندند. سپس من هم شروع به طراحی منقار پروتزی نمودم.

پس از مدت کوتاهی، ویکتوریا اولین منقار چاپ شده اش را دریافت کرد و همه چیز خوب پیش می رفت. اما پس از مدتی معلوم شد سازه ی ساخته شده کمی برایش سنگین بوده است.

3dbaz.com
چطور غازی به نام Victoria دوباره صاحب منقار شد
3dbaz.com
چطور غازی به نام Victoria دوباره صاحب منقار شد

مورائس گفت: اولین منقار درست شده برای چهار الی پنج ماه برای حیوان دوام آورد. سپس یک روز به دلیلی مشکلات در جا افتادگی، منقار افتاد پایین. وقتی که این اتفاق افتاد، آنها را از این قضیه مطلع کردند و ما هم تصمیم گرفتیم یکی دیگر بسازیم؛ که کوچکتر و بهینه تر باشد. در روز جراحی و در طی آزمایش های اولیه، متخصصان به این نکته پی بردند که این غاز نومانیا داشته است. جراحی برای درمان حیوان کنسل شد. بعد از اینکه حیوان ریکاوری شد، یک نوبت دیگر برنامه ریزی شد. این دفعه به خوبی منقار بر دهان حیوان جای گرفت و حتی زیباتر هم شده بود. فقط هم یک سوم حجم مدل قبلی را داشت.

3dbaz.com
چطور غازی به نام Victoria دوباره صاحب منقار شد

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here