3dbaz.com

تری دی باز(3dbaz)- قهوه بازهایی که از نوشیدن قهوه سرد لذتی وصف ناشدنی می برند ممکن است متمایل به دستگاهی جدید باشند که توسط کاربری در Instructables بنام JON-A-TRON قرار داده شده باشند و می توان بوسیله ی آن تجربه ی کار با دستگاهی داشت که می توان نامش را فلاسک قوه ساز 6 تایی(قهوه ی سرد) گذاشت.

با ساختن این دستگاه می توان 6 عدد فنجان قهوه بصورت همزمان ساخت که بدین صورت شما می توانید 6 نوع قهوه ی مختلف را در یک پروسه دم کنید و یا 6 فنجان قهوه را برای خانواده یا دوستان آماده کنید.

3dbaz.com

این قهوه ساز از 39 قطعه ی چاپ شده بصورت سه بعدی ساخته شده که بهمراه آن قطعاتی مانند فلاسک های جوش، سرپوش های سوزنی، قیف های فیلتر، سربطری های سیلیکونی  و دوول های چوبی ست. طراح این قهوه ساز فوق العاده و بسیار متفاوت بیشتر توضیح می دهد:

اکثر قهوه سازهای سردی که دیدم از حجم زیادی آب برای چکانده شدن در مقدار زیادی قهوه استفاده می کنند. این کار به سادگی موجب اقتصادی تر شدن و ساده تر شدن ساخت می شود، اما من علاقه مند به ایده ای بودم که طبق آن می توان دانه های مختلف قهوه را به نوشیدنی اش تبدیل کرد. مثل میوه ها، دانه های قهوه هم دارای محدوده طعم بسیار متنوع بوده و اگر شما هم توجه کرده باشید، متوجه تفاوت گسترده در طعم هر یک از قهوه ها خواهد شد.

من این قطعه را با Fusion 360 (نرم افزار طراحی 3 بعدی CAM مجانی من) طراحی کردم. چاپ سه بعدی با این برنامه راحت و لذت بخش بوده و زندگی من را در مواجهه با بسیاری از قطعات راحت کرده است. من برای یافتن راهی که بتوان دستگاه را بصورت خطی ساخت( همان دستگاه بهم پیوسته در بار قهوه)، جستجو کردم، اما به این نتیجه رسیدم که طرح دایره ای می تواند تاثیر خوبی داشته باشد، و همچنین می تواند این قهوه ساز را محوری تر جلوه دهد. جدا از همه، کل فلسفه ی وقت گذاشتن جهت طراحی و ساخت این وسیله، توجه کردن به آن است؛ ساخت راهی جهت رهایی از پروسه ی آهسته ی قهوه سازی بصورت سرد.

شما می توانید برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد ساخت و تهیه این وسیله به سایت های زیر مراجعه کرده و با دانلود قایل های مورد نظر(نیازمند داشتن حساب کاربری حرفه ای)، یک گام به سمت دستیابی به این وسیله بردارید.

منبع: Instructables و Adafruit

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here