3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- تیمی از دامپزشکان در برزیل کاربردی دوستانه و صلح آمیز از چاپ سه بعدی استخراج کردند و یک لاک کاملا جدید برای لاک پشتی که در حادثه ی آتش سوزی زخمی شده بود، ساختند.

یاری رسانان به این حیوان در سائوپولو اعتباری بیش از پیش کسب کرده اند. تیمی از 4 دامپزشک، یک جراح دندان و یک چاپگر سه بعدی پروتزهایی متنوع ساخته اند که جان حیوانات بسیاری را نجات داده است.

پرندگان کمک های حیاتی دریافت کرده اند

این تیم اخبارش در رسانه ها پس از اینکه یک منقار تیتانیومی جایپزین برای یک توکان ساختند پیچید. ماکائویی که تقریبا کل منقارش را از دست داده بود یک جایگزین تکه ای از تیتانیوم با سیمان استخوانی و پیچ طی یک عمل جراحی نفس گیر دریافت کرد. در آن سو نیز یک طوطی منقاری از جنس پلاستیک تقویت شده که به اندازه ی قوی ست تا دانه ها را بشکند، دریافت کرد.

3dbaz.com

هم اکنون نیز آنها فناوری مدرن را برای کمک به لاک پشتی که Freddy نام گرفته و 85% دچار آسیب دیدگی در حادثه ی آتش سوزی در سال گذشته شده بود، بکار بستند. البته نام گذاری او کمی کنایه آمیز بنظر می رسد، چرا که یادآور شخصیت Freddy Kruger در سری فیلم های کابوس در خیابان الم است.

متخصص طراحی سه بعدی با نام Ciero Moraes تنها لاک آسی دیده را کپی برداری نکرد. او مجبور شد طراحی را از طریق تحلیل لاک پشت های سالم مورد بازبینی قرار دهد و با عکس برداری از فردی و ساخت طرح CAD یک فریم کامل و سالم برای او در نظر بگیرد.

.

                                                               

آپشنی مدرن و سبک

طراحی نهایی از 4 قسمت مجزای پلاستیک کورن بصورت سه بعدی چاپ شد. این بدین معنی بود که فردی صاحب لاکی سبک تر از مال خود شده که از کراتین و استخوان تشکیل شده بود. این همان ترکیبی ست که موی انسان را تشکیل داده اما در این فرم فشرده بسیار سنگین تر از جایگزین مدرن فردی می شد.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here