3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- مدتی ست که VR و AR در زمره داغ ترین تکنولوژی ها جای گرفته اند و در حوزه هایی نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی توجهی ویژه به آنها معطوف می شود.

با وجود این گرایش شدید و حتی تولید محصولاتی سنت شکن از جمله کوله پشتی های قدرتمند گیمینگ با بهره گیری از تکنولوژی واقعیت مجازی، باز هم هستند نام هایی که هنوز به این حوزه ورود پیدا نکرده اند.

ASUS یکی از این نام هاست که هنوز هم محصولی در زمینه واقعیت مجازی یا افزوده ارائه نکرده است هرچند که در گذشته اشاره هایی به ورود قریب الوقوع خود به این شاخه داشته است. اگر خبرهای این روزها را دنبال کرده باشید حتما در جریان هستید که در کنفرانس مطبوعاتی این شرکت تایوانی در کامپیوتکس(که هفته گذشته برگزار شد) خبرنگاران و عکاسان یک هدست واقعیت مجازی با بند چرمی را درون غرفه این شرکت رویت کرده بودند که البته هیچگونه دمویی هم از آن ارائه نشد. البته در جریان آن رویداد رسانه ای حرف از یک محصول بهره مند از واقعیت افزوده به میان آمد که طبق آخرین خبرها، عرضه اش با تاخیر صورت خواهد گرفت.

3dbaz.com

جری شن مدیرعامل ایسوس در جریان این کنفرانس مصاحبه ای با سایت CNET داشت و اعلام نمود که یکی از بازیگران بزرگ این صنعت از آنها خواهش کرده ارائه سخت افزار مبتنی بر واقعیت مجازی خود را به تعویق بیاندازند که البته او به نام خاصی اشاره نکرد.

تا پیش از برگزاری کنفرانس کامپیوتکس تصور می شد که سخت افزار واقعیت افزوده این شرکت در جریان همین رویداد رونمایی شود اما حالا آنطور که مشخص گردیده، تولد این محصول در CES 2017 اتفاق خواهد افتاد.

طبق شایعات این محصول در قالب یک عینک یا هدستی کوچک و جمع و جور عرضه می گردد و به کاربر امکان خواهد داد که مقابل خود را ببیند و همزمان محتوای واقعیت افزوده روی آن به تصویر در خواهد آمد. براساس جدیدترین خبرهای رسیده، سخت افزاری که در کامپیوتکس رویت شده بود قرار است که در CES و در کنار هدست واقعیت افزوده ایسوس به نمایش در آید.

با در نظر داشته اینکه هرگونه جهش ایسوس به حوزه های یاد شده به آینده موکول گردیده، نمی توان با اطمینان در مورد برنامه های این شرکت برای آینده گفت و بهتر است که برای روشن شدن حقیقت اندکی صبور باشیم.

منبع: AH

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here