پرینترِ سه بعدی UNIZ با تکنولوژی جدید UDP
پرینترِ سه بعدی UNIZ با تکنولوژی جدید UDP

کمپانی UNIZ که از تولیدکنندگان پرینتر سه بعدی ست، اعلام کرد که در رویداد CES 2018 قصد دارد که 5 پرینتر سه بعدی SLA و تکنولوژی جدید UDP یا uni-directional peel خود را معرفی کند.

این همایش اولین جایی خواهد بود که (SLASH+ ،SLASH Online(OL  و پرینتر سه بعدی رومیزی SLASH PRO به همراه پرینترهای سه بعدی صنعتی zSLTV1 و zSLTV23 را خواهید دید. همه‌ی این پرینترها از تکنولوژی جدید UDP استفاده می‌کنند.

این مدل‌ها اولین محصولات عرضه شده توسط کمپانی UNIZ واقع در سن دیگو می‌باشد که در ادامه عرضه‌ی پرینتر سه بعدی SLASH SLA در سال 2016 و پس از شارژ مالی 6 میلیون دلاری در ابتدای سال جاری‌ست. این میزان سرمایه توسط نهادهای DeLian Express Investment Management و Cheng Congwu واقع در پکن انجام شد.

پرینترهای سه بعدی رومیزی که دنباله‌روی محصول موفق SLASH هستند

زمانی که این محصول عرضه شد، SLASH به عنوان “سریع‌ترین پرینتر سه بعدی ساخته شده تا به امروز” شناخته شد که سرعت چاپ 1000cc/hr با رزولوشن پرینت 339ppi ارائه می‌داد. پروژه‌ی Kickstarter این پرینتر در 4 ساعت به هدف تعیین شده‌ی خود رسید و در یک ماه بیش از 500 هزار دلار حمایت دریافت کرد.

مدل بعدی این دستگاه، با نام SLASH+ با سرعت پرینت 8300cc/hr و سرعت محور z به میزان 360mm/hr پا به عرصه گذاشت. چالشی که بر پروسه‌های مرسوم تزریق مستقیم وارد این بود که UNIZ مدعی شد این پرینتر می‌تواند 6 مدل دندانی فک-کامل(full-arch) را در کمتر از 5 دقیقه بصورت سه بعدی چاپ کند.

پرینتر سه بعدی SLASH OL سرعت ساخت 8300CC/HR و رزولوشن محور xy به میزان 0.15 میلی متر را ارئه می‌کند. UNIZ بصورت ضمنی وعده داده که این دستگاه با قیمتی کمتر از 1000 دلار عرضه خواهد شد و چالشی مستقیم برای پرینترهای سه بعدی FFF بازار با گستره قیمتی مشابه خواهد بود.

پرینترِ سه بعدی SLA کمپانی UNIZ- SLASH OL
پرینترِ سه بعدی SLA کمپانی UNIZ- SLASH OL

در آخر می‌رسیم به پرینتر سه بعدی SLASH PRO که ابعاد ساخت محور z آن دوبرابر دستگاه SLASH است و قادر است بدنه‌ی خارجی یک کفش سایز بزرگسال را در کمتر از 60 دقیقه به چاپ برساند.

تکنولوزی UDP استفاده شده توسط این پرینترهای سه بعدی فاکتور peel time(زمان مورد نیاز برای کنده شدن مدل از بیس تانک رزین) را کاهش داده و از پروسه مرسوم SLA سریع تر است.

پیش بسوی بازار پرینت سه بعدی صنعتی

UNIZ دو پرینتر سه بعدی صنعتی خود را با فناوری UDP برای نمونه سازی(پروتوتایپینگ)، ابزارسازی و تولید مجهز کرده است.

مدل SLTV15 حجم ساخت SLASH را به 330 در 190 در 410 میلی متر رسانده و سرعت خروجی 2800cc/hr و سرعت ساخت 24000cc/hr را ارائه می‌دهد. با این اوصاف ادعای UNIZ مبنی بر پرینت 20 مدل دندانی فک-کامل در کمتر از 5 دقیقه محقق شده است.

دستگاه SLTV23 ابعاد را از این مقادیر هم بالاتر برده و حجم ساخت 521 در 293 در 650 میلی متر با سرعت خروجی 7000cc/hr و سرعت ساخت 56000cc/hr به انجام می‌رساند. در اینجاست که باید بگوییم شما با سریع ترین پرینتر سهبعدی SLA جهان روبرو هستید.

پرینترِ سه بعدی zSLTV با تکنولوژی UDP
پرینترِ سه بعدی zSLTV با تکنولوژی UDP

کمپانی UNIZ در همایش CES به تاریخ 9 ژآنویه 2018 در سالن شمالی، غرفه #9110 حضور خواهد داشت.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here