Octobot, اولین ربات نرم, ساخت اولین, مهندسان هاروارد, ربات نرم, 3dbaz.com
مهندسان هاروارد موفق به ساخت اولین ربات نرم به نام Octobot شدند

تری دی باز(3DBaz)- با Octobot آشنا شوید! این ربات خارق العاده اولین ربات کاملا نرم و خودران بوده و توسط تیمی از محققان دانشگاه هاروارد ساخته شده است.

خود نام Octobot از اختاپوس برگرفته شده است و می تواند نحوه ی تعامل انسان با ماشین ها را دچار انقلاب نماید. تا به امروز، ربات های بدن-نرم مجبور بودند به یک سیستم خارج-بدنی متصل شده یا با قطعاتی سخت همراه شود؛ مثل باتری ها و مدارهای جریان. ساخت ربات کاملا نرم بسیار چالش برانگیز بود، و بنا به محققان، تا قبل از این به هیچ وجه ساخته نشده بود. حالا اکتابات این فرضیه را تغییر داده است.

تیم پشت Octobot

اعضای دانشکده ی Wyss Core؛ رابرت وود و  Jennifer Lewis که رهبری پروژه را بر عهده داشت، این پروژه را تشکیل می دادند. همچنین در کنار آنها Charles River الهاماتی را به آنها به عنوان ایده دادند. این اکتابات در ژورنال Nature به نمایش درآمده و بازخوردهای مناسبی را هم دریافت کرده است.

چطور Octobot کار می کند؟

Octobot هاروارد مخلوقی باد-محور است که یعنی با گاز تحت فشار کار می کند. یک واکنش در درون ربات میزان اندکی از سوخت مایع(هیدروژن پروکسید) را به میزان زیادی از گاز تبدیل می کند، که در نهایت به سوی بازوهای ربات حرکت کرده و آنها را مانند بالن باد می کند. این واکنش توسط یک مدار منطقی میکروفلویدیک که بصورت سه بعدی چاپ شده کنترل می شود- و به عنوان یک ” نوسان ساز الکترونیک ساده ی آنالوگ نرم” تشریح می شود- بدین معنی که زمان تبدیل هیدروژن پروکسید به گاز را کنترل می کند.

Octobot, اولین ربات نرم, ساخت اولین, مهندسان هاروارد, ربات نرم, 3dbaz.com
مهندسان هاروارد موفق به ساخت اولین ربات نرم به نام Octobot شدند

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم به لینک منبع مراجعه فرمایید

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here