مواد مصرفی, متریال, EnvisionTEC, مصارف, دندان سازی, دندان پزشکی, انواع, FDA, استاندارد, کاربرد,
مواد مصرفی EnvisionTEC در مصارف دندان سازی مورد تایید FDA خواهد بود

تری دی باز (3DBAZ) – طبق اعلام کمپانی EnvisionTEC، متریال مصرفی E-Denture که در مصارف دندان سازی و ساخت دندان های مصنوعی به شدت کاربردیست، از این پس مورد تایید FDA ( سازمان دارو و تغذیه) خواهد بود. این ماده مصرفی در چارک سوم سال جاری میلادی در اختیار لابراتوار ها و دندان سازان قرار خواهد گرفت.

Al Siblani، مدیر عامل EnvisionTEC می گوید: ” حالا با اضافه شدن این متریال به گروه مواد مصرفی پرینتر های سه بعدی، استقبال پزشکان از دستگاه های ما بیشتر شده و هرچه قوی تر از قبل در این صنعت پیشتازی خواهیم کرد. جای خوشحالیست که اکنون E-Denture بعد از متریال هایی مانند E-Guard و E-Dent که در فوریه 2016 استاندارد FDA را دریافت کردند، مورد تایید این نهاد خواهد بود.”

با این اتفاق، EnvisionTEC اذعان دارد که تنها کمپانی فعال در پرینت سه بعدیست که راهکار های یکپارچه ساخت دیجیتال دندان مصنوعی را داراست. بازار پرینت سه بعدی در مصارف دندان پزشکی بسیار پر رقابت و فعال است. به گونه ای که هر روز و هر لحظه شرکت ها با ارائه خدمات و امکانات جدید به دنبال جایگاهی مناسب در این بازار می گردند.

مواد مصرفی, متریال, EnvisionTEC, مصارف, دندان سازی, دندان پزشکی, انواع, FDA, استاندارد, کاربرد,
دندان مصنوعی ساخته شده با راهکار های دیجیتال EnvisionTEC

کمی درباره فعالیت های رقبای EnvisionTEC صحبت کنیم. در ژانویه امسال شرکت NextDent از برترین تولید کنندگان مواد مصرفی دندان سازی با 12 نوع متریال مختلف، واجدالشرایط دریافت استاندارد FDA شد. همین امر جنبشی در شرکت آمریکایی 3D Systems انداخت که در راستای شفاف سازی FDA تلاش کند. Straumann یکی دیگر از این شرکتهاست. این شرکت سوئیسی طبق آخرین اعلام خود، با تصاحب 35 درصد از بازار دندان سازی پیشرفته در کشور آلمان، 2300 کارمند داشته و با 70 کشور دنیا در حال تعامل است. همچنین Formlabs از بهترین های SLA در دنیا، رزین های دندان سازی موفقی را به بازار عرضه کرده است. DWS یکی دیگر از غول های این صنعت است که در مارس 2017 با رونمایی از پرینتری سه بعدی جدید خود به نام DFAB ادعا کرده می تواند یک ردیف دندان با ظاهری کاملا طبیعی را تنها در عرض 20 دقیقه چاپ کند. تمامی این اخبار گواهی میدهد که در سالیان آتی به چه میزان چشم گیری پرینت سه بعدی در صنعت دندان سازی سرنوشت ساز خواهد بود.

مواد مصرفی, متریال, EnvisionTEC, مصارف, دندان سازی, دندان پزشکی, انواع, FDA, استاندارد, کاربرد,
انواع کاربرد های پرینت سه بعدی در صنعت دندان سازی
مواد مصرفی, متریال, EnvisionTEC, مصارف, دندان سازی, دندان پزشکی, انواع, FDA, استاندارد, کاربرد,
دندان ساخته شده توسط DFAB

شاید برای بسیاری از مخاطبان شناسایی انواع مواد مصرفی شرکت EnvisionTEC در صنعت ساخت دندان مورد فایده باشد. بنابراین در پایان این مطلب به معرفی انواع متریال های دندان سازی EnvisionTEC و کاربرد های تخصصی آنها می پردازیم.

  • مواد مصرفی مخصوص مصارف دندان پزشکی و اورتودنسی (E-Model و E-Appliance)

  • تاج های قابل ریخته گری، پل ها و کار های جزئی بر روی دندان مصنوعی (Press-E-Cast و E-Partial)

  • Splint های بایت و محافظ های شبانه (E-Guard)

  • راهنمای جراحی ( Clear Guide و E-Guide Tint)

  • Bonding Tray های غیر مستقیم برای جایگذاری براکت ارتودنتیک (E-IDB)

  • ماسک های منعطف لثه (E-Gum)

نظرات خود را با ما و دیگر کاربران علاقه مند در میان بگذارید.

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here