3dbaz.com

تری دی باز (3Dbaz) – چاپ سه بعدی فلزات صنعتی است که هر روز خبر های جدید از آن به گوش می رسد. چاپ آلیاژ های مختلف، نقره، طلا و … که بسیاری از صنایع را با تحولات عظیمی دچار کرده است و کاربرد های وسیع تر این صنعت در خودرو سازی، هوافضا، صنایع دفاعی، جواهر سازی، دندان سازی و … که نظر سرمایه داران را بیشتر از قبل به خود جلب کرده است.

3dbaz.com

امروز یکی از شرکت های بزرگ کالیفرنیای امریکا به نام Argen Corporation که در حوزه ی فناوری های دیجیتال دندان سازی فعالیت می کند، از ادامه ی روند استفاده از لیزر، جهت چاپ سه بعدی آلیاژ های غیر قیمتی در فرایند های دندان سازی خبر می دهد. در واقع این شرکت از ماشین های لیزری به اصطلاح Mlab cusing استفاده کرده و در حال حاضر 9 عدد از این دستگاه ها را در فضای تولید 3700 متر مربعی خود دارد.

این دستگاه ها از پودر فلز به عنوان مواد اولیه استفاده کرده و دندان هایی در رزولوشن بالا و با کیفیت سطح فوق العاده تولید می کنند. حجم قابل چاپ در این دستگاه ها به همان مقداریست که بتواند Argen را به اهداف خود برساند و این شرکت قصد داشته که کماکان بر روی چاپ آلیاژ های ارزان قیمت با این دستگاه تمرکز کند.

3dbaz.com

Anton Woolf، مدیر عامل مجموعه ی Argen می گوید : ” حجم کسب و کار برون سپاری دیجیتال ما هر ساله دو برابر می شود. طرح مفهومی ماشین های Laser Mlab cusing به همراه ساخت مواد اولیه ی جدید و نوآورانه، به ما انعطاف زیادی جهت رشد سریع بخشیده است و حجم چاپ پایین در این دستگاه ها باعث صرفه جویی بیشتری در مواد مصرفی گران قیمت تر شده است”

قطعا تولید دیجیتال توسط چاپ سه بعدی فلزات از پیشتازان صنعت در آینده ای نزدیک خواهد بود. نظر شما چیست؟

با تری دی باز همراه باشید.

منبع : 3Dprint

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here