3Dbaz.com

هم اکنون اتحاد مایکروسافت و ولوو شکل گرفته و این دو به همدیگر پیوسته اند، آن هم خوشبختانه نه برای ساختن یک گوشی با طعم و رنگ یک ماشین؛ بلکه برای تجهیز اتاق آزمایش های این شرکت تولیدکننده ی ماشین با هالولنز. با شروع سال آینده کمپانی ولوو قادر خواهد بود تا شبیه سازی هایی که قبلا نمی توانست به سرعت و در فضای بسته انجام دهد را- مثل تست قابلیت های ایمنی ماشین ها از قبیل سیستم جلوگیری از تصادم و دیگر آپشن های شخصی سازی دیگر- به کمک هالولنز انجام دهد.

این دو کمپانی اخیرا توانسته اند نسخه های آزمایشی(پروتوتایپ) این سامانه در مقر اصلی مایکروسافت واقع در ردموند را بوسیله ی سدان تازه از راه رسیده ی لوکس بنام S90 به مرحله اجرا درآورند. به لطف وجود واقعیت افزوده، آنها نه تنها قادر بودند مدل های عرضه نشده ی این مدل خودرو را نمایش بدهند، بلکه توانستند  برش هایی مقطعی هم از قطعات آن داشته باشند.

شرکت کنندگان در این آزمایش قادر بودند تا رنگ این سدان و سپرهای آن را هم شخصی سازی کنند، همچنین قادر بودند تا به دور این هالوگرام قدم زده و آن را از تمامی زوایا ببینند. بنا به گزارش بلومبرگ، این دو شرکت حتی قادر خواهند بود که قابلیتی مبنی بر نشستن در داخل یک وسیله ی نقلیه ی واقعی و راندن آن جهت یک آزمایش رانندگی واقعیت افزوده با تجربه ای همه جانبه تر را داشته باشند. این فقط یکی از پروژه هاییست که مایکروسافت برای ارتقای هدست هالولنزش انجام می دهد: این غول فناوری به تازگی یک تور 11 شهره در ایالات متحده آمریکا و کانادا را جهت ترغیب توسعه دهندگان برای خرید یک واحد از این محصول به قیمت 3000 دلار به پایان رسانده است. هنوز هم این همکاری تنها یک کار یک جانبه نیست، چرا که ردموندی ها و ولوو قصد دارند تا به همراه هم در آینده برای توسعه ی فناوری های ماشینی به پیش روند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here