3dbaz.com
واقعیت افزوده به کمک امدادگران خودرو می شتابد

تری دی باز(3DBaz)- با گذر زمان و پیشرفت فناوری و به دنبال آن؛ پیشرفته تر شدن اتومبیل ها، نجات مردم از سوانح رانندگی نیازمند حداقل چندین کیسه هوای هوشمند و سازه های برقی ست. در این زمینه مرسدس به این فکر افتاده تا زندگی را در مواقع اورژانسی آسان تر و کم اضطراب تر کند، آن هم با اپلیکیشن Rescue Assist که تصاویر واقعیت افزوده را در قسمت های آسیب دیده ی ماشین در اختیار متخصصان می گذارد(تا خطرهای بالقوه تا حد ممکن رفع شود).

همگام با پیچیده‌تر شدن خودروها، بیرون آوردن مصدومان از داخل خودروی حادثه‌دیده، ملزوم به تشخیص مکان ایربگ‌ها و قطعات برقی ولتاژ بالا است. شرکت مرسدس‌ بنز با هدف بهبود کیفیت زندگی و آسان‌تر کردن امکان خدمات‌رسانی اورژانس، اپلیکیشن جدیدی با نام Rescue Assist طراحی کرده است. این اپلیکیشن، تصاویر واقعیت افزوده‌ای از مکان هایی در زیر پوست خودرو که خطر در کمین آن‌ها است، نمایش می‌دهد.

این اپلیکیشن شامل کارت‌های دیجیتالی همه‌ی ناوگان مرسدس بنز است که تمامی اطلاعات این خودروها را در بر دارد. هر کارت با یک مدل سه بعدی همراه است که اجازه‌ی چرخاندن و بزرگنمایی آن را برای کاربر مهیا می‌کند و می‌توان محل مناسب برای برش اجزای خودرو را برای عملیات نجات و بیرون کشیدن مصدوم انتخاب نمود. با کمک این مدل سه بعدی واقعیت افزوده، می‌توان اجزای داخلی خودرو را در صحنه‌ی حادثه و به صورت آنلاین مشاهده کرد.

3dbaz.com
واقعیت افزوده به کمک امدادگران خودرو می شتابد

برای حصول اطمینان از در دسترس بودن اطلاعات، تمامی داده‌های نجات به صورت آفلاین وجود دارند. تمام خودروهای جدید مرسدس‌ بنز، دارای کد QR در ستون میانی خودرو و داخل درب باک بنزین هستند و با اسکن آن، کارت مربوط به آن خودرو در اپلیکیشن باز می‌شود. دارندگان مدل‌های قدیمی‌تر نیز می‌توانند خودروی خود را به این کد مجهز کنند.

این اپلیکیشن رایگان است و برای سیستم عامل های IOS و اندروید عرضه شده است.

منبع: NA | Daimler

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here