پرینتر سه بعدی, SLS, فرملبز, Formlabs, قیمت, Fuse 1, خرید, Form 2,
پرینتر سه بعدی SLS از Formlabs در راه است

تری دی باز (3DBAZ) – همه ی ما با شرکت معروف Formlabs آشنا هستیم. این شرکت از بوستون ایالات متحده در سال 2012 با ساخت پرینتر سه بعدی Form 1، پا به عرصه تولید پرینتر های سه بعدی از نوع SLA نهاد. از آن پس Formlabs بیشتر و بیشتر مطرح شد و به دلیل عملکرد خوب Form 1 بر سر زبان ها افتاد. کمی بعد، این کمپانی با تولید و عرضه پرینتر SLA جدید خود با نام Form 2، علاوه بر برطرف کردن ایرادات جزئی در Form 1، به بهبود و توسعه آن پرداخت و همین امر باعث شد که Form 2 تا چندین سال در لیست محبوب ترین پرینتر های سه بعدی دنیا قرار بگیرد. حالا امروز Formlabs با برداشتن گامی بزرگ به فراتر از SLA سفر کرده و با پرینتری جدید با فناوری SLS (Selective laser sintering)، عرض اندام خواهد کرد.

نام این پرینتر سه بعدی Fuse 1 است که با قیمت اولیه 9999 دلار فروخته خواهد شد. گفتنیست این قیمت 20 برابر پایین تر از ارزان ترین پرینتر SLS موجود در بازار فعلی است. علاوه بر این پک کامل این دستگاه شامل پرینتر، ایستگاه پخت و پردازش (Post Processing) به همراه بازیابی متریال، پیستون اضافه پرینت برای استفاده مداوم و متوالی و بارگذاری ابتدایی مواد اولیه، 19999 دلار قیمت خواهد داشت.

در حال حاضر مواد اولیه موجود برای این پرینتر سه بعدی، Nylon PA 12 و PA 11 می باشند که با استحکام استاندارد، پرینت سه بعدی سازه های نمونه و همچنین عملیاتی را در حجم چاپ 320 * 165 * 165 میلیمتر میسر کرده است. در تصویر زیر می توانید اجزای چاپ شده با Fuse 1 را مشاهده کنید. همان طور که می بینید تکنولوژی SLS می تواند با مواد مصرفی پودری، سازه ها را بسیار دقیق تر از دیگر فرآیند ها چاپ کند، همچنین در بسیاری از مواقع ساختار نگهدارنده یا همان ساپورت برای قطعات پرینت شده موردنیاز نخواهد بود.

پرینتر سه بعدی, SLS, فرملبز, Formlabs, قیمت, Fuse 1, خرید, Form 2,
پرینتر سه بعدی SLS از Formlabs در راه است

شنیده ها حاکی از آن است که عرضه اولیه Fuse 1 در اواسط سال میلادی 2018 انجام خواهد شد. به نظر شما، آیا این پرینتر سه بعدی میتواند موفقیت مدل های SLA از Formlabs را تجربه کند یا برای رقابت در این بازار، با مسیر پر پیچ و خمی رو به رو خواهد بود؟

با تری دی باز همراه باشید.

منبع : 3DPI و 3DPrint

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here