3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- ریزر امروز از آخرین ورژن OSVR، هدست واقعیت مجازی متن بازی خود رونمایی کرد. در جریان کنفرانس توسعه دهندگان بازی، ورژن 1.4 کیت توسعه دستگاه معرفی شد که نسبت به نسخه پیشین پیشرفت هایی داشته است.

اولین و شاید مهم تر از همه، پشتیبانی استودیو آلمانی کرایتک، سازندگان CryENGINE از این سخت افزار است. از حالا به بعد، CryENGINE به صورت پیش فرض از کیت توسعه جدید پشتیبانی می کند، که این یعنی توسعه دهندگان بازی می توانند با بهره گیری از موتور گرافیکی مذکور، برای این هدست بازی بسازند.

فرانک ویتز، توسعه دهنده CryENGINE می گوید

استاندارد باز که توسط OSVR ارائه می شود این شوق را در ما ایجاد کرد تا به کاربران CryENGINE آزادی کامل در زمینه توسعه ی محتوایی واقعیت مجازی بدهیم. بسیار هیجان زده ایم پلتفرمی را پشتیبانی می کنیم که طراحی شده تا پروسه پیشرفت واقعیت مجازی و افزایش مخاطبان آن را سرعت بخشد. و چشم انتظار خواهیم بود تا ببینیم توسعه دهندگان OSVR چگونه از CryENGIE بهره می برند.

علاوه بر این، سخت افزار دستگاه تغییراتی داشته تا افکت Screen Door را کاهش دهد. افکت مذکور سبب می شود تا مخاطب تصویر را در قالب پیکسل های تشکیل دهنده اش ببیند. ورژن 1.4 کیت توسعه این دستگاه همین حالا از طریق سایت ریزر و با قیمت 300 دلار در دسترس است که اگر مایل به دریافت Leap Motion Orion روی آن هستید، باید 50 دلار اضافه بپردازید.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here