mozilla firefox story
والپیپر Mozilla FireFox - Firefox 55 webvr

تری‌دی‌باز(3DBaz)- همه‌ی ما تا حدودی با ابرشرکت فعال در حوزه اینترنت، Mozilla آشنایی داریم و از مرورگر محبوب آن کم و بیش استفاده کرده‌ایم.
اخیرا اعلام شد که Mozilla Firefox 55 برای ویندوز(که برای انتشار در تاریخ 17 مرداد برنامه‌ریزی شده) به طور پیش فرض از استاندارد WebVR پشتیبانی خواهد کرد.
WebVR از هدست‌های واقعیت مجازی HTC Vive و Oculus Rift پشتیبانی می‌کند و می‌تواند تجربه‌ای ناب و سطح بالا از تماشای محتوای واقعیت مجازی در بستر وب را به کاربران ارائه کند.

موزیلا با انتشار بیانه‌ای در این خصوص اعلام کرد:

WebVR واقعیت مجازی را به تجربه‌ای تراز اول در سطح وب تبدیل می‌کند.
WebVR در ترکیب با WebGL برای رندر تصاویر سه‌بعدی، مرورگر را به پلتفرمی برای انتشار محتوای واقعیت مجازی مبدل می‌سازد که از طریق هر دستگاه VR قابل مشاهده است.

این کمپانی از توسعه‌دهندگان درخواست کرده که به وسیله فریم‌ورک‌هایی همچون A-Frame یا React VR به ساخت و توسعه اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی اقدام کنند.
با روندی که در حال حاضر می‌بینیم، به نظر می‌رسد که به مرور زمان کلیه کمپانی‌های سازنده مرورگر به WebVR روی بیاورند و نتایج تست‌های مطابقت آن را با دیگر توسعه‌دهندگان به اشتراک بگذارند.
موزیلا معتقد است که این تلاش همگانی می‌تواند به اجرای درست محتوای واقعیت مجازی در پلتفرم‌های مختلف کمک کند.
در انتها لازم به ذکر است که علی‌رغم اعلام فایرفاکس بابت پشتیبانی از هدست‌های HTC Vive و Oculus Rift، توسعه‌دهندگان محتوا برای WebVR می‌توانند انتظار داشته باشند که محتوایشان در دیگر هدست‌های پشتیبانی کننده از این استاندارد مثل Windows Mixed Reality ،Gear VR Google Daydream و Google Cardboard نیز پشتیبانی خواهد شد.
منبع: Mozilla

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here