پرینترهای سه بعدی صنعتی Titan Robotics

کمپانی آمریکایی Titan Robotics

کمپانی آمریکایی Titan Robotics؛ تولیدکننده‌ی پرینترهای سه بعدی مقیاس بزرگ با Nigerian Foundries برای راه اندازی مراکز چاپ سه بعدی صنعتی به توافق دست یافت.

Nigerian Foundries یکی از بزرگترین مراکز ریخته‌گری در آفریقاست که ماشین‌های یاد شده را برای پیشرفت بخش فلزکاری خود در اختیار خواهد داشت.
این مرکز می‌تواند با این پرینترهای سه بعدی سازه‌هایی مثل Sand-caster ها، دریچه‌ها، پمپ‌ها، اتاقک‌های ماشینی و پروانه‌ها را برای صنعت پررونق نفت خود به سرعت بسازد.

گیلوری از Titan Robotics
گیلوری از Titan Robotics

سال گذشته موسس و مدیرعامل تایتان، Clay Guillory به سوی Nigerian Foundries در لاگوس سفر کرد تا شخصا بر نصب پرینتر سه بعدی Atlas نظارت کند. او با مالک این مرکز ریخته گری به نام Vassily Barberopoulos قرارداد بست. او ابراز امیدواری کرده بود تا بتوانند ساخت افزودنی را بصورت تجاری برای ابزارسازی، نمونه سازی و قطعه سازی به کار ببندند.

حضور Titan در زمینه‌های مرتبط

کمپانی Titan Robotics در بهار 2014 در کلورادو تاسیس شد. از آن زمان تاکنون آنها پرینترهای چندمنظوره مانند Cronus که توسط پروژه Escher پی ریزی شده بود را ساختند.
این پروژه در ورک شاپ Pier 9 اتودسک مطرح شد و اهداف آن ساخت پرینترهای سه بعدی سفارشی بود. در کنار ساخت پرینترهایی برای صنایع محلی کوچکتر، آنها در مقیاس بین المللی هم فعالیت خود را دارند.

تکنسین های Titan برای مونتاژ قطعه ریخته گری (کستینگ)
تکنسین های Titan برای مونتاژ قطعه ریخته گری (کستینگ)

چاپ سه بعدی در منطقه جنوبی صحرای آفریقا تا به امروز با حکمرانی آفریقای جنوبی و کارآفرینانی از توگو، اوگاندا و رواندا همراه بوده است. آنها این این فناوری را در پزشکی و ماشین کاری آورده‌اند. Guillory در خصوص پتانسیل چاپ سه بعدی در مقیاس بزرگ خاطر نشان کرد که:

“مردم  آماده‌اند در اینجا در مقیاس بین المللی رقابت کنند… این منطقه حرف‌ها  برای گفتن دارد و کشوری پویا در حرکت و پیشروی است.”

Nigerian Foundries به عنوان  یک  مرکز ریخته گری آهن کوچک در سال 1969  تاسیس شد و حالا مرکزی بزرگ برای فلزکاری با 2 نیروگاه عملیاتی می‌باشد. آنها بسیار به تولید سازه هایی با استاندارد جهانی و با کاهش زمان ساخت تمایل داشتند. بدین ترتیب تکنولوژی سه بعدی Titan Robotics به آنها معرفی گردید.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here