چاپِ سه بعدی فلزی در ساخت خودروهای سنگین مرسدس بنز
چاپِ سه بعدی فلزی در ساخت خودروهای سنگین مرسدس بنز

بخش خودروهای سنگین یا Trucks مرسدس بنز در تلاش است مهر تاییدی دوباره بر نقشش در بین تولیدکنندگان جهانی وسایل نقلیه بزند. آنها با بکارگیری چاپ سه بعدی فلزی گام‌های مهمی در صنعت خواهند برداشت. مخصوصاً وقتی که اقدامات آنها تاییدیه‌های کیفیت را کسب کند.

در آینده Mercedes-Benz Trucks قطعات یدکی، ویژه و پیچیده‌ی فلزی را با کیفیت درجه یک تولید خواهد کرد.
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نمایی که از داخل یک پرینتر سه بعدی گرفته شده، اولین کاورهای ترموستات را نشان می‌دهد.
این سازه‌ها همانطور که پیداست هنوز بر پلتفرم کاری متصل هستند.

خودروهای سنگین مرسدس بنز اولین قطعات فلزی که با چاپ سه بعدی ساخته شده‌اند را به قدری مناسب یافته که می‌توانند پروسه‌ی کنترل و اطمینان کیفیت سختگیرانه‌اش را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

این سازه یک کاور ترموستات برای خودروهای سنگین و مدل‌های Unimog از سری مدل‌های قدیمی‌تر این شرکت است. تکنولوژی چاپ سه بعدی فلزی توسط مرسدس تحت نظر گرفته شد. چرا که توان آنها برای ارائه‌ی قطعاتی با خواص استحکام بالا، مقاوت دمایی با “هرگونه هندسه و در هر تعدادی” را داشتند.

با چنین توسعه‌ای، این کمپانی باور دارد که گوی سبقت را از رقبا در نبدیل شدن به رهبر تکنولوژیک در استفاده از سازه‌های فلزی سه بعدی در بازار اتومبیل سازی ربوده است.

به گفته Andreas Deuschle، ارشد بازاریابی و عملیات خدمات مشتریان و قطعات در مرسدس بنز تراکس:

با معرفی فناوری چاپ سه بعدی فلزی، بخش خودروهای سنگین یا Trucks مرسدس بنز در تلاش است مهر تاییدی دوباره بر نقشش در بین تولیدکنندگان جهانی وسایل نقلیه بزند.
با چاپ سه بعدی فلزی قطعات، همان عملکرد، همان دقت، همان دوام و همان مقرون بصرفگی را ارائه می‌دهیم که قبلا با قطعاتی که بصورت سنتی تولید می‌شدند، ارائه می‌دادیم.

تولید قطعات یدکی با جایگزین با روش چاپ سه بعدی غالباً با آلومینیوم انجام می‌شود.
Mercedes Benz Trucks این روش را به اندازه کافی منطقی و قابل اجرا می‌‎داند.

در یکی از نشست‌های خبری هم آنها اظهار کردند که ” قطعات پیرامون موتور، قطعات داخل موتوری و قطعات سیستم های خنک کنندگی، انتقال قدرت، اکسل با شاسی” به عنوان نمونه‌هایی برای استفاده از چاپ سه بعدی فلزی در اتومبیل سازی مد نظرشان می‌‌باشد.

منبع: TCT Magazine

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here