3dbaz.com

3dbaz.com

تری دی باز(3DBaz)- دهه 80 میلادی در برخی حوزه ها شاهد انقلاب های بزرگی بود. آن روزها بازار مدل موی بزرگ، وسایل ایروبیک نئونی و حتی پادشاه ژانر موسیقی پاپ سرتیترهایی را به تسخیر خود درآوردند. اما در حوزه ی آموزش تکنولوژیک، کامپیوترهای شخصی توانستند سکوی نمایش را از آن خود کنند.
امروز نیز ما در حال تجربه کردن انقلابی مشابه هستیم. جدا از تاثیر شگرف مدل موی man buns، پوشاک عجیب و غریب و خواننده های سبک مغز و مادی گرا، آموزش نوین درگیر یک فناوری فوق العاده شده است.
ای کامپیوترهای رومیزی؟ زمان آن رسیده تا جایی برای چاپگرهای سه بعدی در اتاق فراهم کنید…
چاپ سه بعدی یا تولید افزوده به طور غافل گیر کننده ای برای دهه هاست که وجود خود را اعلام کرده است. اما تنها چند سال است که به دلیل مقرون بصرفه بودن و سهولت در تهیه آن، می توان جای مناسبی را برایشان در دفاتر، خانه ها و حتی مدارس در نظر گرفت.
حال یک سوال: چطور ممکن است مدارس از وجود چاپگرهای سه بعدی سودی ببرند؟

جواب:

  • با پشتیبانی از یادگیری دیداری و حرکتی.
  • ارتقای مهارت های حل-مسئله ای و همکاری نحور
  • دستیابی به مدل هایی که در هر متدی غیرقابل دستیابی هستند
یکی از محصولاتی که اختصاصا برای بازار آموزشی ساخته شده است، چاپگر سه بعدی VariQuest® Trifecta™ 800 می باشد که می تواند بخوبی از ماموریت هایی که در بالا ذکر شد بربیاید. محصولات دیگری هم هستند که قطعا می توانند نیازهای آموزشی را برطرف نمایند، اما بنا بر ادعای چند متخصصی که با آنها کار کردند، علی رغم خوب بودن مدل های ساخته شده، همگام شدن با نرم افزار دستگاه سخت بود، و حتی گرفتن یک مدل واقعی از سازه ها نیز سخت تر. اینجا بود که Trifecta وارد گود شد. در نگاه اول کار کردن آسان نظرها را می کند. طراحی مرغوب و کیفیت بالای ساخت نیز از دیگر خصوصیاتی هستند که ارزش آن را بیش از پیش نمایان می سازند.
منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here