چاپ سه بعدی اسباب بازی به جای خریدن آن
چه جالب! پرینت سه بعدی اسباب بازی فرزندتان به صرفه تر از خریدن آن خواهد بود

تری دی باز (3DBAZ) – طبق مطالعات اخیر، پرینت سه بعدی در صنعت اسباب بازی تاثیر بسیار چشم گیری داشته است. طوری که انتظار می رود این بازار در سال 2020 معادل 135 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

این مطالعه و تحقیقات بر روی چاپ سه بعدی طرح های آماده موجود در وبسایت MyMiniFactory در مقایسه با محصولات تولیدی مشابه صورت گرفته است. محققان با استفاده از یک پرینتر سه بعدی FDM و مواد مصرفی متنوع، کیفیت ها و قیمت تمام شده محصولات پرینت شده از این روش را مورد ارزیابی قرار دادند. شایان ذکر است که این تحقیقات با مدیریت فردی به نام  Joshua Pearce از دانشگاه فناوری میشیگان انجام گرفته است. یکی از آخرین دستاورد های این شخص مطالعه فراگیر در راستای چگونگی درآمد زایی با فناوری پرینت سه بعدی (3DPrinting) می باشد.

ساخت با دستان خود افراد (DIY Manufacturing)

برای ارزیابی میزان هزینه صرفه جویی شده در چاپ سه بعدی اسباب بازی ها، سه نوع از اشیا مورد پرینت سه بعدی قرار گرفتند. اشیای پیچیده و رایج، بلوک های لگو و بازی های صفحه ای منبع باز. تمامی این طرح ها از یک منبع واحد به نام MyMiniFactory گرفته شده و با مقرون به صرفه ترین فیلامنت ها پرینت شدند. نتایج نشان داد که در تولید این اسباب بازی ها 75 درصد هزینه ها صرفه جویی شده است که به نوبه خود دستاوردی قابل تامل است.

کاهش قیمت تمام شده اسباب بازی ها پس از چاپ سه بعدی آن ها
چه جالب! پرینت سه بعدی اسباب بازی فرزندتان به صرفه تر از خریدن آن خواهد بود

نه تنها پرینت سه بعدی به بهبود قیمت تمام شده برای هر اسباب بازی کمک می کند بلکه کاربران می توانند به کمک آن مدل های سفارشی مخصوص خود را تولید کنند که این بسیار لذت بخش است. این امر می تواند ارزش افزوده متناسب با هر اسباب بازی سفارشی سازی شده را به دنبال داشته باشد.

صرفه جویی میلیون دلاری!

با آنالیز 100 شی از MyMiniFactory نتایجی حاصل شد که نشانگر تاثیر بسیار سرنوشت ساز چاپ سه بعدی در صنعت اسباب بازی دنیاست. این نتایج نشان می دهد که پرینت سه بعدی در مجموع می تواند تا 60 میلیون دلار در سال برای مصرف کنندگان صرفه جویی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که اخیرا شرکت معروف دیزنی اسکن سه بعدی و کپی برداری از روی محصولات خود را ممنوع کرد. چون شاید در آینده ای نزدیک چاپ سه بعدی عروسک مورد علاقه فرزندتان به صرفه تر از خریدن آن باشد.

با ما همراه باشید

منبع : 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here