کره شمالی هم به جمع چاپ کنندگان استخوان پیوست!

تری دی باز(3DBaz)- پزشکان در کره شمالی مدعی شدند بر روی یک چاپگر سه بعدی جدید کار می کنند که می تواند جهت مصارف پزشکی و جراحی زیبایی، استخوان را بازسازی و تولید نماید. با فیلمی که بر روی آنتن شبکه KCTV رفت، چندین پزشک بر روی یک پرینتر را در حال کار نشان داد، که ظاهرا داشتند فک پایینی یک انسان را سرهم می کردند. همچنین در این خبر مدعی شدند که این چاپگر می تواند به پزشکان کره ای جهت کار با عکس های باجزئیات و مدل ها کمک کند که اتلاف وقت را کمتر کرده و دقت و عملیات های پزشکی را تقویت کند.

دکتر هوانگ سئونگ هیوک از دپارتمان ایالتی دندان پزشکی گفت:

با این فناوری جدید، ما می توانیم قطعات استخوانی مختلفی را از طریق یک طراحی پرجزئیات صورت قالب ریزی کنیم.

اگرچه هنوز معلوم نیست که این محصول جدید توسط کسی خارج از کره شمالی دیده شده یا خیر، اما اخباری که پخش شد چندین پرونده را هم نشان می داد که بنا به ادعای خودشان مربوط به تاییدیه ها و گواهی های مربوط به ثبت اختراع و پتنت می شد.

حتی کره جنوبی که یکی از رهبران جهانی در جراحی پلاستیک و فناوری های مربوط به آن است کماکان در حال ایجاد و اعمال قانون و رگولاتوری برای چاپ سه بعدی و کاردبردش در پزشکی ست.

اگر این ادعاها(بخوانید شایعات) درست از آب درآیند، گامی برجسته و بزرگ برای صنعت پزشکی کره شمالی خواهد بود. با توجه به اینکه سیستم بهداشت و درمان آنها معمولا با تجهیزات شکسته و از کار افتاده در حال دست و پنجه نرم کردن است، شک داریم به آینده و چگونگی پیشروی این فناوری امیدوار باشیم.

در ماه ژوئن، دانشکاه علوم و فناوری پیونگ یانگ پرینتر سه بعدی خود را در نمایشگاه تجاری پیونگ یانگ رونمایی کرد، اما این اولین باری ست که یک مدل عملیاتی در تلویزیون ایالتی جهت کارهای پزشکی نشان داده شده است.

منبع: 3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here