3dbaz.com, نجات, بصورت سه بعدی, قطعه ی چاپ شده, celica
یک Celica به لطف قطعه ی چاپ شده بصورت سه بعدی نجات یافت

تری دی باز(3DBaz)- یک خوره ی ماشین وقتی فهمید پیدا کردن یک قطعه ی یدکی برای ماشینش، از تهیه کردن یک نمونه ی جدید گران تر آب می خورد، به سوی باشگاه رباتیک محلی اش رهسپار شد.

این فرد ساکن Yellowknife به نام Jan Fullerton افتخار می کند که مالک یک Celica GT-Four 1992 می باشد. البته تا جایی این افتخار هم دلیل دارد، چرا که این ماشین از مدل های نایاب سری خودش می باشد. کمپانی ژاپنی سازنده ی ماشین، تعدادی محدودی از این اتومبیل به نام GT-Four را برای مسابقات قهرمانی رالی جهانی(World Rally Championship یا WRC) تولید کرد. این بدین معنی ست که قطعات یدکی گران بوده و حتی می تواند خریدن آنها بصورت عادی غیرممکن باشد.

یک گیره ی ساده مشکلی بزرگ پدید آورد

وقتی Fullerton به یک گیره ی ساده برای برف پاک کن شیشه جلو نیاز پیدا کرد، سعی کرد قطعه را مستقیما از تویوتا درخواست کند. کمپانی ژاپنی هم به سادگی اعلام کرد کمکی از دستش برنمی آید چرا که GT-Four از خط تولید مدت هاست که خارج شده است. او اما توانست این قطعه را بصورت آنلاین بیابد، اما وقتی قیمت را دید، رنگ از رخسارش پرید.

او به CBC Canada گفت: من با خودم فکر کردم: “حتما راهکار بهتری باید وجود داشته باشد.”

وجود هم داشت. خوشبختانه فولرتون به عنوان مدیر اجرایی Skills Canada NWT کار می کند. او شخصا بر روی بودجه گذاری یک پروژه ی چاپ سه بعدی برای باشگاه رباتیک مدرسه ی راهنمایی East Three نظارت می کرد. ناگهان به فکرش رسید که یک پروژه برای آنها در سر دارد.

Matthew Dares که از طرف Aurora Research این باشگاه را اداره می کرد، از اینکه این پروژه را مدیریت کند بسیار خوشنود بود. آنها با روشی از تولیدات افزوده ای که از قضا چاپ سه بعدی بود، توانستند قدرت فناوری های نوین و جدید را به عینه ببینند.

ادامه داستان در…

3DPI

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here