3dbaz.com

اختصاصی تری دی باز(3DBaz)- “هالوراما” سازه ای هنری ست که می تواند یادآور نمایش نامه های Big Lebowski، Twin Peaks و حتی جیسون و آرگونات ها باشد، البته این بار با صحنه هایی شفاف و مرموز. صحنه هایی که آینه و دایوراما(همان شهر فرنگ خودمان) جز اصلی و تشکیل دهنده ی آن هستند. پس از ویرایش ویدیوی خام شی های مورد نظر جهت اعمال در سکانس هالوگرافیکی، آنها به شکل روح گونه ای در می آیند و سپس در فضای سیاه تابانده می شوند. به لطف قرارگیری دکور صحنه که بصورت مقیاس کوچک ساخته شده اند و دقیقا در جایی که باید باشند، قرار گرفته اند، سکانس مورد نظر بصورت زنده اجرا می شود… و همانطور هم که انتظار می رفت، نتیجه به طرز شگفت انگیزی جادویی است. می توانید در ویدیوی زیر تمام توضیحات ارائه شده را بخوانید.

.

با اطلاعاتی که ما از حوزه ی هالوگرام و تصویرهای هالوپرافیک داریم، باید بگوییم همانطور که در ویدیو مشاهده کردید، اشیا مورد نظر با پروژکتور تابانده نمی شوند، بلکه بر روی یک صفحه نمایش که با زاویه صفر درجه بر افق قرار گرفته پردازش شده، سپس با استفاده از یک شیشه ی کج و نیمه شفاف بر صحنه تابانده می شود. دقیقا بخاطر نیمه شفاف بودن شیشه ی 45 درجه ای ست که اشیا هدف بصورت نیمه شفاف و روح گونه ظاهر می شوند. وگرنه اگر شیشه ای شفاف و بی رنگ در این مرحله استفاده می شد، تصویر بصورت کامل و پر رنگ تابیده می شد.

جالب است، نه؟ تصور کنید تئاترهای آینده به این شکل ساخته شوند. آن وقت است که هم می شود تئاترهای کلاسیک و قدیمی که بازیگرانشان فوت کرده اند را دوباره بر روی صحنه آورد. یا با سرهم کردن یک دکور در چندین تئاتر در سرتاسر دنیا، یک تئاتر معروف بصورت زنده در همه جای دنیا اجرا شود. کافی ست چند سال دیگر صبر کنید…آنوقت خواهید دید مفهوم سینما و تئاتر سه بعدی چقدر به بلوغ می رسد!

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here